Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Norvegijos verslo kultūra: lygybė ir pasitikėjimas

verslasno

Darbo ir verslo kultūra Norvegijoje

Norvegijos verslo kultūra pasižymi orientacija į rezultatus, remiasi betarpišku bendravimu, pasitikėjimu ir sąžiningumu. Geros reputacijos svarba čia visuomet ypač pabrėžiama. Be to, Norvegijos verslininkai siekia užtikrinti verslo skaidrumą, jie yra sąžiningi savo partnerių ir klientų atžvilgiu bei sumoka dosniai už gerai atliktus darbus. Norvegijos verslo kultūra remiasi giliai įsišaknijusiomis Skandinaviškomis vertybėmis, lygybe ir pasitikėjimu. Norvegijoje verslus sukūrę užsienio piliečiai netrunka pastebėti, kad sudarant verslo sandorius čia reikia mažiau antspaudų, biurokratijos ir avansinio lėšų pervedimo, nes čia labiau pasitikima vieni kitais ir vyrauja supratimas, kad sistema užtikrins, kad viskas vyktų sklandžiai. Klientams ar partneriams nesusimokėjus už suteiktas paslaugas, verslininkai būna tikri, kad situaciją puikiai išspręs skolų išieškojimo sistema.

Lygybės užtikrinimas

Remiantis socialinio išsivystymo indeksu, Norvegija užima pirmą vietą pasaulyje pagal lyčių lygybės užtikrinimą. Įdomu tai, kad čia nėra didelės prarajos tarp vadovų ir pavaldinių uždirbamo atlyginimo. Be to, atotrūkis tarp įvairių socialinių klasių čia išties mažas, lyginant su situacija kitose šalyse, dėl to Norvegijoje juntamas itin stiprus socialinio bendrumo jausmas. Visi dirbantieji, išskyrus nekilnojamojo turto specialistus, aukšto lygmens investuotojus, aukštas pareigas užimančius pareigūnus bei banko vadovus, mėgsta rengtis neformaliais, paprastais ar netgi sportiškais drabužiais. Be to, Norvegijoje populiaru kviestis verslo pietų. Tokiu atveju galioja nerašyta taisyklė, kad kviečiantysis pietauti apmoka sąskaitą. Jeigu moteris verslo pietų pakviečia vyrą, nieko nuostabaus, kad šiuos pietus ji pasisiūlys apmokėti.

Šeima svarbiau nei darbas

Versle pastebima labai mažai hierarchijos. Norvegai yra pripratę dirbti komandose. Pasibaigus trijų mėnesių bandomajam laikotarpiui čia gana sunku atleisti darbuotoją. Darbuotojai čia retai atleidžiami, net jei jų rodomi rezultatai nėra maksimaliai geri. Be to, Norvegijoje nėra įprasta dirbti viršvalandžius, įprastinė darbo diena čia prasideda 8 valandą ryte ir baigiasi 16 valandą. Netgi įmonių vadovai čia retai kada lieka ilgiau nei trunka įprastos darbo valandos. Įdomu tai, kad norvegai didžiuojasi tuo, kad jie yra laikomi vienais punktualiausių pasaulio žmonių. Savo punktualumu juos lenkia tik vokiečiai. Norvegams atrodo, kad jeigu žmogus neatvyksta laiku, vadinasi, jam tai nelabai rūpi.

Šeima norvegams yra labai svarbi, o darbas visada lieka antrame plane. Čia visiškai priimtina, jei darbuotojas išeina 30 minučių anksčiau iš darbo, kad pasiimtų vaikus iš darželio ar mokyklos ir nuvežtų juos į sporto būrelį. Rūpinimasis savo sveikata yra labai svarbus, todėl darbuotojai yra kviečiami dalyvauti sporto renginiuose, jiems suteikiama narystė sporto klube, sveikatingumo užsiėmimai, nuolaidos renginiams, vadovavimo įgūdžių lavinimas ir komandos formavimo pratimai įprastai čia priklauso darbuotojams. Pagal įstatymus Norvegijos darbdaviai privalo suteikti 25 apmokamų atostogų dienas per metus neskaitant valstybinių švenčių. Savanoriška veikla Norvegijoje yra labai skatinama. Daugelis organizacijų skatina savo darbuotojus savanoriauti vietos bendruomenėse ir dažnai suteikia apmokamo laisvo laiko savanoriškoms veikloms.

 

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>