Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Norvegų kalbos mokymosi strategijos

Untitled-3

Norvegų kalba turi  du atskirus oficialius rašytinės kalbos standartus – „Nynorsk“ (naujoji arba modernioji norvegų kalba) ir „Bokmål“ (knygų kalba) – bei daugybę tarmių. Iš pirmo žvilgsnio visa tai gali pasirodyti sudėtingai, tačiau  iš tikrųjų norvegų kalba nėra laikoma sudėtingesne nei bet kuri kita Europos kalba. Jei esate girdėję tokius žodžius kaip „ski“ ir „fjord“, tai  jau žada gerą kalbos mokymosi pradžią. Vis dėlto, norint paspartinti norvegų kalbos mokymąsi verta išbandyti įvairias praktines kalbos mokymosi strategijas.

Patarimai mokantis norvegų kalbos

Mokantis namuose esančių daiktų pavadinimus, patariama ant daiktų klijuoti lipnius popieriukus su norvegiškais jų pavadinimais. Kaskart pamatę daiktą su užklijuotu norvegišku pavadinimu sugalvokite po naują sakinį su juo. Pasakykite garsiai, kaip antai „Jeg spiser ved bordet”, „Jeg pusser tennene mine med tannbørsten”. Neverta jaudintis, kad iš šalies tai atrodo keistai,  juk visa tai yra mokymosi procesas. Įsiminkite keletą frazių, tada pakeiskite daiktavardžius ir veiksmažodžius naujais žodžiais. Tai leidžia geriau įsiminti sakinių struktūrą.

Platesnis žodynas

Kuo dažniau  įtraukite norvegų kalbą į kasdienę savo veiklą. Jei įmanoma, paprašykite, kad jūsų draugai ir kolegos su jumis kalbėtų norvegiškai arba tiesiog imkitės iniciatyvos patys ir kaskart pradėkite pokalbį norvegiškai. Ilgainiui aplinkiniai pastebės, kad esate rimtai pasiryžę išmokti šią kalbą ir daugelis mielai jums pagelbės. Žiūrėdami norvegišką televiziją ar klausydamiesi radijo, stenkitės įsiklausyti į vartojamus veiksmažodžius, bandydami suprasti, ką jie reiškia konkrečiame kontekste. Mokykitės žodžių, kurių jums prireikia kiekvieną dieną darbo aplinkoje ar laisvalaikiu,  – tai padidins tikimybę, kad geriau įsiminsite šiuos žodžius. Įsimindami naujus žodžius pasitelkite mnemonines technikas. Skaitykite laikraščius, parašytus „lettnorsk“ kalba, t. y., lengvu stiliumi. Rekomenduojama skaityti  „Klar Tale“ ir „Utrop“ laikraščius. Be to, šie leidiniai taip pat suteikia galimybę klausytis garso įrašų bei žiūrėti vaizdo reportažus. Mėgstantiems kiną rekomenduojama žiūrėti norvegiškus filmus su angliškais subtitrais. Tai leis ne tik greičiau išmokti norvegų kalbos, bet ir sužinoti daugiau apie Norvegijos kultūrą ir humorą. Be to, patariama klausytis radijo norvegų kalba, nes ir fone girdima informacija užsiimant kita veikla taip pat paspartina kalbos mokymąsi.

Oficialūs kalbos žinių įvertinimo testai

Norint oficialaus norvegų kalbos žinių pripažinimo, galima laikyti oficialų kalbos testą. Aukštas norvegų kalbos žinių lygis įvertinamas dviem testais – Bergeno testu arba Trinn 3. Šie testai dažnai reikalingi studentams, stojantiems į Norvegijos universitetus arba darbuotojams, kuriems reikia įrodyti puikias norvegų kalbos žinias.


Patikrinkite savo norvegų kalbos žinias – atlikite žinių lygio nustatymo testą! 

Atlikite testą

Testą rekomenduoja Norvegu24 ir Manonorvegu kalbos mokytoja, remdamasi Bergeno testo reikalavimais.

Norvegų kalbos pamokos internetu

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>