Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Norvegų keistenybės

2016- 05- 19

strange

Norvegai kaip ir kitos tautos pasižymi savito charakterio ypatumais ir įpročiais, kurie kitataučius kartais gerokai nustebina.

  1. Pasakojate įdomią istoriją draugui ar kolegai norvegui. Jis ar ji ims skleisti keistus garsus: lyg gaudytų orą prasidėjus astmos priepuoliui. Tokiu atveju neverta panikuoti, tai tik parodo, kad pašnekovui įdomus jūsų pasakojimas, o jo kūno kalba tarsi sako: „taip, aš pritariu, tęsk savo pasakojimą“.
  2. Atėjus rudeniui, norvegai savo namus apstato žvakėmis, kurias uždega visur ir bet kokia proga. Tai vadinama jaukumo (norv. koselig) poreikiu. Žvakių šviesa ir šiluma norvegai šaltuoju metų laikotarpiu tarsi siekia susikurti vasarą namuose.
  3. Dauguma norvegų gali derėtis dvi minutes dėl mažesnės kainos, tačiau jie taip pat pasiryžę vykti kelis šimtus kilometrų per dieną į Švediją, kad įsigytų butelį vyno, kuris ten kainuoja 50 NOK mažiau nei savoje šalyje.
  4. Norvegai turi puikių patiekalų iš žuvies, bulvių, briedžių ir šiaurės elnių mėsos, taip pat įvairių uogų ir puikių jūros gėrybių. Tačiau penktadienio vakare, leisdami laiką su  draugais ir šeima, jie linkę valgyti pupeles ir kukurūzus iš skardinių, kartu su malta mėsa ir visa tai jie vadina „tacos“.
  5. Norvegai gali skųstis dėl daugybės blogybių, pastebimų savo šalyje: prastų kelių, valgyklų stygiaus Norvegijos mokyklose, prastos lašišų kokybės ar netikslingo pinigų, gaunamų iš naftos pramonės, panaudojimo. Tačiau jeigu šią kritiką išsako užsienietis, norvegai jaučiasi nemaloniai nustebinti.
  6. Daugelis norvegų, įskaitant Norvegijos gydytojus, yra įsitikinę, kad 90 proc. ligų galima išgydyti pasitelkus vieną ar kelis iš šių trijų elementų: fizinius pratimus, žuvų taukus ir ibuprofeną / paracetamolį.
  7. Skirtingai nuo likusio pasaulio, norvegai patikės jums raktus nuo atokaus mažo medinio namelio  tikėdamiesi, kad būsite sąžiningi ir užrašysite savo vardą, jog gautumėte sąskaitą už ten praleistas naktis, ir sutvarkysite savo padarytą netvarką, kad kiti rastų švarią aplinką.
  8. Draugų kompanijai vakarojant bare ar namuose, staiga kas nors dingsta neatsisveikinęs ir galima pamanyti, kad žmogus nuėjo į tualetą ir rūko lauke. Ne, jis tiesiog išvyko namo neatsisveikinęs. Įprastai tai vadinama „airišku atsisveikinimu“, tačiau gali būti pervadinta ir „norvegišku sudie“.
  9. Visi nuo 6 metų amžiaus Norvegijoje turi visą reikalingą įrangą eiti į kalnų žygius (žiemą ir vasarą), važiuoti dviračiais, plaukioti, slidinėti, bėgioti ar užsiimti kitais pomėgiais. Nepaisant to, kad šie specialūs drabužiai ir sporto reikmenys yra labai brangūs, jie yra atnaujinami bent kas du metus.
  10. Planuodami susilaukti vaikelio norvegai nesivadovauja astrologija kaip kinai ar indai. Kita vertus, jie stengiasi, kad vaikas gimtų iki rugsėjo, jog būtų galima jį užrašyti į darželį.

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>