Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Norvegų mitybos įpročiai: populiariausi patiekalai ir kulinarijos užkulisiai


lasisa1200x628

Norvegų mitybos įpročiai daugeliu atžvilgių skiriasi nuo kitų Europos šalių virtuvės, nes čia ypač didelis dėmesys tenka medžioklei ir žvejybai. Daugelį tradicinių patiekalų sudaro konservuotas maistas, tinkamas ilgai trunkančioms žiemoms. Šiuolaikinė norvegų virtuvė, nors vis dar stipriai veikiama tradicinės kulinarijos, tampa vis pasaulietiškesne: lygiai kaip kiekviename vakarų Europos mieste čia populiarūs makaronai ir picos, kurios miestų restoranuose yra užsakomos lygiai tiek pat dažnai, kiek mėsos kukuliai ir menkės.
Dienos mitybos režimas
Dauguma norvegų valgo tris ar keturis pagrindinius patiekalus per dieną, kuriuos įprastai sudaro šalti pusryčiai su kava, šalti (įprastai įpakuoti) pietūs darbe ir šilta vakarienė namuose kartu su šeima. Vėlai vakare kartais dar užkandžiaujama, suvalgant paprastą sumuštinį.

Pusryčiai

Norvegų pusryčius dažniausiai sudaro pienas arba vaisių sultys, kava (rečiau arbata) ir sumuštiniai su mėsa, sūriu arba uogiene. Kukurūzinius ir avižinius dribsnius, javainius ir jogurtą čia ypač mėgsta vaikai.

Vakarienė

Tai yra pagrindinis šiltas dienos patiekalas, kurį valgo norvegai. Visas kitas maistas, valgomas per dieną, dažniausiai būna šaltas. Vakarienei dažnai ruošiama žuvis su virtomis bulvėmis ir daržovėmis. Norvegijos kulinarijoje labai svarbų vaidmenį atlieka briedžių, elnių, baltųjų kiškių ir ančių medžioklė. Kadangi šių gyvūnų mėsai būdingas savitas, stiprus skonis, ji dažniausiai patiekiama su įvairiausiais padažais, dažnai praturtintais kadagio uogomis, ir saldžiarūgščiu bruknių džemu.

Jūros gėrybės

Tradicinis skandinavų patiekalas, sulaukęs tarptautinio populiarumo yra rūkyta lašiša. Dideli jos kiekiai yra eksportuojami į kitas šalis, tad rūkytą lašišą galima laikyti vienu svarbiausiu Skandinavijos indėliu į šiuolaikinę tarptautinę kulinariją. Rūkyta lašiša dažniausiai yra patiekiama su kiaušiniene, ji naudojama gaminant sumuštinius ir dažnai valgoma su garstyčių padažu. Kitas tradicinis lašišos patiekalas yra „gravlaks“ (pažodžiui „palaidota lašiša“). Kitas ypač savitas žuvies patiekalas yra „rakfisk“, gaminamas iš fermentuoto upėtakio, o jo paruošimas panašus į Švedijoje populiarų „surströmming“ patiekalą. Krevetės, krabai ir moliuskai yra gana populiarūs, ypač vasarą. Omarai taip pat sulaukia didelio populiarumo, tačiau jų gaudymo apribojimai, taikomi omarų dydžiui ir sezoniškumui, mažina jų vartojimą, be to, jie yra išties gana brangūs. Vykstant „krabų šventei“ valgomi virimui paruošti krabai arba gyvi krabai kepami didelėje keptuvėje. Ši šventė dažniausiai vyksta po atviru dangumi, o krabai įpaprastai valgomi su duona, majonezu ir citrinos skiltelėmis.

Desertai

Norvegijoje populiarūs biskvitiniai pyragaičiai ir daniški pyragaičiai (žinomi kaip „wienerbrød“, pažodžiui reiškiantys „Vienos duoną“) bei namuose kepami pyragai, vafliai ir sausainiai. Kardamonas dažniausiai beriamas į pyragų tešlą. Dar vienas norvegiškas desertas – tai „krumkake“ – susukta popieriaus storio tešla, užpildyta plakta grietinėle („krumkake“ reiškia „sulenktą pyragą“). Kepti merengai dar žinomi kaip „pikekyss“, pažodžiui reiškiantys „mergaitės bučinį“.

 

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>