Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Pasveikink tėtį su jo diena: kuo įdomus pirmasis birželio sekmadienis

2015- 05- 26

father-413480_1920

Tėvo diena pasaulyje – oficialiai gana nauja šventė. Pradėta ji švęsti JAV, kur 1910 m. Luisa Dod, kurios motina mirė gimdydama šeštą vaiką, o tėvas užaugino vienas savo šešis vaikus, sukūrė judėjimą tėvams pagerbti.

Tiesa, valstybine švente paskelbta ši diena kur kas vėliau. Tik 1924-aisiais JAV prezidentas Kalvinas Kulidžas rekomendavo to pageidaujančioms atskiroms valstijoms įsivesti Tėvo dieną. Prireikė dar penkiasdešimties metų, kad Ričardas Niksonas nurodytų, kada tiksliai ši diena švenčiama (tuomet jo įsakymu buvo numatytas trečiasis birželio sekmadienis). Valstijose ši diena gana svarbi: rengiamos tėvo dienos iškylos, vaikai laiką leidžia su tėvais. Birželio trečiąjį sekmadienį Tėvo dieną taip pat švenčia ir tokios valstybės, kaip Argentina, Anglija, Kanada, Čilė, Prancūzija, Japonija, Kolumbija, Nyderlandai, Malta.

Nors visai neseniai ši iniciatyva atšventė savo jubiliejinį, šimtąjį ištakų gimtadienį, pasaulyje tėvo diena švenčiama įvairiai. Štai austrai šią šventę švenčia taip pat birželį, tačiau perkelia ją į antrą šio mėnesio sekmadienį. Australija bei Naujoji Zelandija tai daro rugsėjo pirmą sekmadienį, brazilai ją mini rugpjūčio antrąjį  sekmadienį, liuksemburgiečiai – spalio pirmąjį sekmadienį, šveicarai jos nešvenčia visai. Švedai tėčius sveikina lapkričio antrąjį sekmadienį, kaip ir mūsų Baltijos broliai estai bei kiti skandinavai. Vokiečiai gi mini Kristaus žengimo dangun šventę, kuri apibūdinama kaip Jėzaus grįžimo pas tėvą diena, todėl jos datą reikėtų atskaičiuoti dešimt dienų prieš Sekmines.

Rytų šalyse tėvo diena švenčiama dar kitomis datomis: štai kinai jos datą nustatė pasitelkę savo kalbą. Kinų kalboje „tėvas“ yra „baba“, o skaičius „aštuoni“ tariamas kaip „ba“. Todėl Tėvo diena ten švenčiama rugpjūčio aštuntąją, o štai Tailande  – per karaliaus  Bhumibol  Adulyadej gimtadienį gruodžio penktąją. Na, o mūsų tėvynėje Lietuvoje tėvo diena švenčiama pirmąjį birželio sekmadienį (šiais metais tai – 2015 06 07).

Tačiau kad ir kaip bei kada būtų švenčiama ši proga pasaulyje, svarbiausia  – prisiminti. Ne tik tėtį ir ne tik šventės proga. Svarbu branginti visus savo artimuosius, kad ir kur jie bebūtų. Tad linkime Jums ir Jūsų šeimoms pačių šviesiausių akimirkų su savo mylimais ir nepakartojamais tėčiais.

Ar jau turite dovaną tėčiui? Dovanojame marškinėlius! Spauskite ir pažiūrėkite, kaip atrodo Tėčio marškinėliai.

728x90

 

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>