Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Reikalingiausios profesijos Norvegijoje

2016- 04- 14

Untitled-2

Remiantis „Manpower Group“ pasaulinės apklausos duomenimis, trims iš dešimties Norvegijos darbdavių sunku rasti kvalifikuotų kandidatų.

Specialistų stygius didėja

Atlikus apklausą, paaiškėjo, kad šiais metais Norvegijoje buvo jaučiamas 10 proc. didesnis kvalifikuotų specialistų trūkumas, lyginant su praėjusių metų situacija darbo rinkoje. Labiausiai trūksta kvalifikuotų darbuotojų, inžinierių ir vairuotojų. Pasak „ManpowerGroup Norway“ vadovo Maalfrid Brath, tai, kad Norvegijoje vis dar sunku rasti inžinierių galima paaiškinti tuo, kad „specialistams nėra lengva perkelti žinias, atsineštas iš naftos sektoriaus, į kitas pramonės šakas“. Manoma, kad Norvegijoje vis dar pasireiškia neatitikimas tarp darbdavių keliamų lūkesčių ir įgūdžių, kuriais pasižymi ieškantieji darbo. Geografinis potencialių darbdavių išsidėstymas taip pat vaidina svarbų vaidmenį. Inžinierių poreikis kyla ne visada ten, kur yra inžinierių.

Pasaulinio rinkos tyrimo rezultatai

„ManpowerGroup Norway“ dešimtą kartą iš eilės atliko tyrimą, kurį vykdant buvo apklausta 41 700 darbdavių 42-jose šalyse. Šio tyrimo rezultatai atskleidė, kad Norvegijos darbo rinkoje labiausiai juntamas šių specialistų trūkumas:

  1. Inžinierių
  2. Vairuotojų
  3. Apskaitos ir finansų specialistų
  4. Vadovų
  5. Laborantų
  6. Gydytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų
  7. Pardavėjų
  8. Švietimo darbuotojų
  9. Slaugytojų

Akivaizdu, kad visame pasaulyje vyrauja tendencijos, kad labiausiai trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, pardavėjų, inžinierių. Net 38 proc. Norvegijos darbdavių skundžiasi nerandantys tinkamų darbuotojų. „ManpowerGroup Norway“ vadovas Maalfrid Brath teigia, jog išspręsti susidariusią situacija galima vykdant tikslinę darbuotojų paiešką ir nuolat keliant turimų darbuotojų kvalifikaciją. Įdomu tai, kad pelningiausios profesijos Norvegijoje šiuo metu yra šios: stomatologai, gydytojai, pilotai, teisininkai, ekonomistai, finansų specialistai, inžinieriai ir mokslininkai.

Darbo rinkos prognozės

Prognozuojama, kad iki 2030-ųjų Norvegijoje labiausiai išaugs šių specialistų poreikis:

IT specialistų (informatikų, kompiuterinių programų specialistų, programuotojų), inžinierių, mokslininkų, aplinkosaugos specialistų, komunikacijos specialistų, pardavėjų, vairuotojų, įrengimų operatorių, vadovų, švietimo sistemos darbuotojų, profesionalių virėjų, mechanikų.

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>