Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Rioruso žiemos šventė – kodėl verta apsilankyti?

DSC_6069Norime jus supažindinti su įstabaus grožio vietovėje, netoli Švedijos sienos, kur Rėjos upeliukas įsilieja į ilgiausią Norvegijos upę – Glomą, įsikūrusiu istoriniu šachtininkų miesteliu – Riorusu (Røros). 1980 metais jis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Rioruso miestelį įdomiausia aplankyti žiemą. Vasario 17-21 dienomis čia vyks jau 162 kartą rengiama tradicinė Riorusmartnano (Rørosmartnan) šventė, skirta 1718 metų švedų atsitraukimui paminėti.

Paprastai ši šventė Rioruse užsitęsia net penkias dienas ir pritraukia apie 75 tūkst. lankytojų. Mugė vyksta dviejose pagrindinėse Rioruso gatvėse. Tomis dienomis visi linksminasi, gatvėse demonstruojami amatai, vyksta aukcionai, daugiau nei 250 prekiautojų tomis dienomis siūlo įsigyti įvairių senovinių rakandų ar skandinaviškų aprėdų, miesto aikštėse įrengtose scenose vyksta vaidinimai, groja muzikantai. Mugė vyksta ir dieną, ir naktį, ji pilna energijos bei teigiamų emocijų.

UntitledSvarbiausiais šventės akcentas – rogių vilkstinės, atvykstančios iš Švedijos, sutikimas. Vietiniai žmonės labai didžiuojasi išlaikę gyvą vadeliotojų tradiciją gabenti maistą ir prekes per kalnus į Riorusą. Atidarymo ceremonijos metu daugiau nei aštuoniasdešimt ekipažų iš Švedijos dalyvauja parade. Taip jie džiaugiasi, kad atvyko į Riorusą po 15 dienų keliavimo senoviniu būdu, arkliu ir rogėmis. Tai vienas pagrindinių metų įvykių tiek švedams, tiek norvegams.

Šiuo metu šventė įgavo naujų elementų: linksmybės pačioje mugėje, įvairūs koncertai. Tuo pačiu laikomasi ir tradicijų, kurios ir lemia šio renginio unikalumą. Istorija ir kultūra perteikiama su vietiniu maistu, unikalia atmosfera kiemuose, pasivažinėjimais rogėmis, aukcionais, tradiciniais amatais ir t.t. Ši mugė lankytojams suteikia galimybę pasijusti lyg viduramžiuose.

Rørosmartnan – nuostabus renginys, kuriame verta apsilankyti, susipažinti su tradicijomis, pasisemti gerų emocijų bei linksmai praleisti laiką. Lankytojams ši mugė palieka neišdildomus įspūdžius, ilgalaikius prisiminimus.

Daugiau informacijos rasite oficalioje šventės svetainėje: http://rorosmartnan.no/

Registruokitės http://norvegu24.lt/user/register ir aktualią informaciją apie Norvegiją bei norvegų kalbą gaukite dar karštą! 

Norvegų kalbos pamokos internetu

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>