Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Rudens festivaliai ir renginiai Norvegijoje

2015- 10- 18

music

Kiekvienais metais rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais Norvegijoje vyksta daugybė festivalių ir renginių, kuriuos verta aplankyti.

Rudens meno paroda (Høstutstillingen)

Ši rudens meno paroda, vykstanti Osle, yra organizuojama nuo 1882-ųjų metų. Tai yra didžiausia (ir daugiausiai prieštaringų nuomonių sulaukianti) šiuolaikinio meno paroda, kasmet po vienu stogu pritraukianti dešimtis menininkų bei tūkstančius lankytojų. Žinomų Norvegijos menininkų darbai, apimantys tapybą, skulptūrą ir vaizdo instaliacijas, čia eksponuojami greta pradedančiųjų menininkų kūrinių, tikintis jų išgarsėjimo. Dauguma čia eksponuojamų meno kūrinių yra parduodami. Rudens meno paroda šiemet vyksta rugsėjo 12 d. – spalio 18 d.

Ultima festivalis

Didžiausias Skandinavijoje vykstantis šiuolaikinės muzikos festivalis kiekvienais metais rugsėjo mėnesį yra organizuojamas Osle ir trunka per 10 dienų. Koncertai, seminarai, gyva muzika, improvizacijos ir  įvairūs pasirodymai organizuojami įvairiose sostinės vietose. Festivalis vyko rugsėjo 10-19 d.

Oslo komedijos festivalis

Nėra ūpo? Šis festivalis tikrai praskaidrins nuotaiką. Daugelis renginių vyksta anglų kalba, o praėjusiuose festivaliuose čia jau pasirodė Romesh Ranganathan, Stephen Merchant, Kevin Bridges ir daugelis kitų populiarių Norvegijos ir užsienio komikų. Šių metų festivalio data dar bus patikslinta.

Døla džiazo festivalis

Mažas, nepretenzingas muzikos festivalis, kuris jau daugiau nei 30 metų pritraukia vietinius džiazo muzikantus ir gerbėjus. Jauniems skandinavų menininkams tai puiki galimybė atlikti savo kūrinius platesnei auditorijai. Koncertai ir keletas nemokamų renginių vyksta įvairiose miesto vietose. Šiemet festivalis vyks spalio 15-18 d. Lilehameryje.

Pasaulinės muzikos festivalis Osle

Pasaulinės muzikos festivalis vyksta daugiau nei šešias dienas kiekvieną rudenį. Tai aukštos meninės vertės festivalis, kuriuo norima pasiekti plačią muzikos mylėtojų auditoriją. Įvairiose Oslo vietose koncertuoja apie 300 muzikantų iš viso pasaulio. Festivalis šiemet vyksta spalio 27 d. –  lapkričio 1 d.

Rakfisk festivalis

Festivalis skirtas itin norvegiškam patiekalui – rakfisk, – kuri pažodžiui reiškia sūrymu vytinta žuvis, dažniausiai upėtakis, kuris yra sūdomas ir užpylus jį sūrymu paliekamas fermentacijai nuo dviejų iki trijų mėnesių. Norvegijoje jo suvartojama apie 500 tonų kasmet. Fagernesas, esantis rytų Norvegijoje, laikomas rakfisk gimtine, o festivalis kasmet pritraukia tūkstančius entuziastų. Festivalis šiemet vyksta: lapkričio 5-7 d. Fagernese.

Fredrikstad animacijos festivalis

Šis seniausias animacijos festivalis Šiaurės ir Baltijos šalyse yra svarbi platforma, leidžianti pasirodyti animatoriams iš visos Skandinavijos. Penkias dienas trunkantį festivalį sudaro animacijų peržiūros, diskusijos, seminarai ir renginiai vaikams, kurių dauguma yra nemokami. Šiemet festivalis vyks: lapkričio 12-15 d. Fredrikstade.

 

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>