Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Šiuolaikiniai norvegų atlikėjai, kuriuos būtina išgirsti

aurora-696x364
Šiuolaikinė norvegų kuriama muzika, garsėja jaunais atlikėjais, kurie eksperimentuodami pamažu keičia šiaurės šalių muzikinę panoramą.

Aurora: angeliško balso vokalinė muzika, praturtinta styginių garsais. Atlikėja Aurora Aksnes (gimusi 1996 m.), anonimiškai žinoma kaip Aurora (stilizuoti rašoma AURORA) yra norvegų dainų autorė ir atlikėja. Jos debiutinį albumą „Bėgantys su vilkais“ (angl. Running with the Wolves) išleido „Decca Records“ 2015-aisiais, tuomet kilo platus susidomėjimas internetinėse muzikos apžvalgose ir nacionalinėje spaudoje.

„Kvelertak“ yra sunkiojo metalo grupė iš Stavangerio, susibūrusi 2007 metais. „Kvelertak“ dainos yra norvegų kalba, o didžiausią įtaką jiems darė rokenrolas, juodasis metalas ir pankrokas. Grupės debiutinis albumas „Kvelertak“ išleistas 2010 metais. Norvegijoje buvo parduota daugiau nei 15 000 šio albumo kopijų. Antrasis jų albumas „Meir“ išleistas 2013, o trečiasis albumas, pavadinimu „Nattesferd“ pasirodė 2016 gegužę. Žymiausi jų kūriniai: „Evig Vandrar“, „Bloditorst“ ir „Braune Bren“.

emilie_nicolas
Emilie Nicolas. Per pastaruosius 18 mėnesių Emilie Nicolas iš nežinomos studentės, studijuojančios muziką, virto atlikėja, kurios debiutinio albumo pasirodymo laukė visa Skandinavija. Dainininkė, dainų autorė ir prodiuserė, 27-erių norvegė savarankiškai prasiskynė sau kelią siekdama muzikinės karjeros ir šiuo metu į ją nukreiptos pasaulio melomanų akys. Norvegijoje jos albumas užėmė pirmąją vietą. Žinomiausi jos kūriniai: „Pstereo“, „Fail“ ir „Nobody Knows“.

Susanne Aartun Sundfør (g. 1986 m.) yra norvegų dainų autorė ir atlikėja. Ji yra žinomo kalbininko Kjell Aartun anūkė. Gimusi Haugesund miestelyje, vėliau persikėlė į Oslą. Ji išleido šešis studijinius albumus. Trys iš jų – „The Brothel“ (2010), „The Silicone Veil“ (2012) ir „Ten Love Songs“ (2015) užėmė pirmąją vietą tarp Norvegijos klausomiausių dainų. Šeštasis jos albumas „Ten Love Songs“ pasirodė 2015 m vasario mėnesį. Garsiausi jos kūriniai: „Delerious“, „Fade Away“ ir „Accelerate“.

„Farao“ – tai Londone įsikūrusios norvegų atlikėjos Kari Jahnsen pseudonimas. Tai, kad ji yra kitokia nei dauguma dainų autorių suprasti galima vien tik apsilankius jos interneto svetainėje, kur galima nemokamai atsisiųsti įspūdingai jos atliekamą dainos „Go With The Flow“ versiją. Akomponuojama vien tik akustine gitara, K. Jahnsen paverčia šią dainą jautria balade. Žinoma, lengva pastebėti, kad jos atliekamos dainos skamba ypatingai. Ji laikoma viena iš dešimties atlikėjų, keičiančių šiaurės šalių muzikos areną. Žinomiausi jos kūriniai: „Bodies“, „Hunter“ ir „The Hours“.

Susiję straipsniai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>