Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Šokio diena Norvegijoje. Kaip ji švenčiama?

2015- 04- 29

dance-674750_1280 (2)

Nors Norvegijos šokio istorija neturi senų tradicijų, tačiau šokant būtent šios šalies liaudies šokį hallingdansen 2009 m. Alexander Rybak pasirodyme Eurovizijos dainų konkurse buvo pasiekta pergalė.

Kasmet Norvegijoje, kaip ir daugiau nei 60-yje kitų pasaulio šalių, balandžio 29 d. vyksta Tarptautinė šokių diena. Tarptautinė šokių diena įkurta 1982 m. Tarptautinės šokių tarybos (CID, Conseil International de la Danse), nevyriausybinės organizacijos prie UNESCO. Dienos įkūrimo tikslas buvo patraukti plačiosios visuomenės dėmesį į šokio meną bei pasiekti žmones, kuriems šokis nėra kasdienė gyvenimo dalis. Diena pasirinkta neatsitiktinai – tai žymios Prancūzijos baleto šokėjos Jean-Georges Noverre (1727-1810) gimtadienis, kuri yra laikoma šiuolaikinio baleto įkūrėja.

Kiekvienais metais Tarptautinės šokių tarybos prezidentas Alkis Raftis skleidžia oficialią žinią, skirtą Šokių dienai. 2015 m. A. Raftis skatina susitelkti į visų meno šakų simbiozę ir į šokio meną įjungti kitų meno rūšių elementus: tapybos, skulptūros, poezijos, architektūros, taip pat fotografijos ir kino.

Prieš šimtmetį žymus rusų veikėjas Sergejus Diagilivas iš pagrindų pakeitė baletą, kviesdamas talentingiausius to laikmečio dailininkus ir muzikantus prisidėti prie jo pasirodymų. Man susidaro įspūdis, kad šiais laikais choreografai nepaiso kitų meno formų, nejaučia poreikio pristatyti savo kūrybą šalia jų kitose srityse”, – sako A. Raftis.

 

Norvegijoje visi gali dalyvauti Šokių dienos renginiuose. Dalyviai yra iš visų šalies regionų, įvairaus amžiaus, įvairaus pažangumo lygio ir įvairių šokio žanrų atstovai. Ši šventė skirta tiek šokio mėgėjams, tiek entuziastams, tiek profesionaliems šokėjams. Visus vienija meilė šokiui.

Norvegijoje pagrindinis Šokių dienos koordinatorius yra Danseinformasjonen (Norvegijos šokio informacija). Tai – pagrindinis nacionalinis informacijos šaltinis apie šokį, įkurtas Norsk Ballettforbund (Norvegijos baleto asociacijos) ir finansuojamas Kultūros Ministerijos.

dd15-liten

2015 m. Tarptautinės šokių dienos proga balandžio 29 d. – gegužės 2 d. tikimasi virš 250 renginių visoje šalyje. Šokių dienos renginiai yra patys įvairiausi – specialūs pasirodymai, atviri kursai, viešos repeticijos, paskaitos, parodos, straipsniai žurnaluose ar laikraščiuose, šokio vakarai, radijo ir televizijos programos, gatvės pasirodymai ir visa kita, kas susiję su šokiu.

Jei sumanytumėte apsilankyti šiuose renginiuose, tai galėsite padaryti, nesvarbu, kurioje Norvegijos dalyje gyvenate.

Arkershus miesto programoje numatoma KGB šokio ir baleto mokyklos kelionė į 20 Bærum pradinių mokyklų ir mokinių supažinimas su šokio menu. Hedmark mieste galima bus mėgautis šokio spektakliu, paremtu Vigdis Garbarek ir Piet Hein poemomis. Pagrindinės šokio spektaklio temos – gyvenimas kaip keistas pasirinkimas, vidinės kaukės ir žmonių būtis. Scenoje – du šokėjai, du skaitovai ir du muzikantai gyvenimo rimtumo ir paviršutiniškumo sampratoje. Tuo tarpu Skeisvang šokio mokykla Rogaland mieste sieks parodyti tai, ką išmoko per trejus metus. Tai paskutinė proga, kada mokykla gali suburti visus trečiakursius ir pademonstruoti šokio meną. Jų programa „Spektras“ – tai pasirodymas, kuris įtrauks viską ties kuo buvo dirbama pastaruosius tris metus. Šiame užbaigiamajame pasirodyme bus įvairiausių rūšių džiazo variacijų, baleto ir modernaus šokio elementų.

Šokis nepalieka ir kitų Norvegijos miestų, tad norintys dalyvauti gali sekti informaciją internetiniame puslapyje (norvegų kalba): http://www.danseinfo.no/dansens-dager/program-2015

norvegu kalbos kursai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>