Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

STOP! Ko nedaryti Norvegijoje? (2 dalis)

norvegija

Gražioji (ir pigioji) Norvegijos pusė.

Pirmoje STOP! Ko nedaryti Norvegijoje? dalyje rašiau, kaip pilnavertiškai pažinti Norvegiją bei jos įstabią gamtą. O dabar papasakosiu, kaip susidraugauti su šia šalimi, nenuskriaudžiant savo piniginės. Šie patarimai padės jums sutaupyti ne vieną kroną. Tikiu, jog rasite, kaip naudingiau jas išleisti, nei darant populiarias finansines klaidas.

1 klaida: apsipirkimas nedidelėse maisto ir būtiniausių prekių parduotuvėse. „Deli de Luca“, „Narvesen“ ir „7-Eleven“ parduotuvės pasiūlys jums rojaus vartus siekiančias kainas. Apsiperkant jose, bus kaip anekdotuose apie Norvegiją:

– Kodėl norvegai nešasi kopėčias į parduotuves?

– Kas pasiektų aukštas maisto kainas!

Sprendimo variantas: nebūkite tinginiai! :) Paieškokite netoliese esančių didesnių prekybos centrų. Žinoma, gali tekti iki jų pavažiuoti, bet tai bus optimalesnis variantas, nei prekės su XXL dydžio antkainiais. Sutaupyti padės „Kiwi“, „Rimi“ bei „Rema“ parduotuvės. „Rema“ prekybos centruose ieškokite  „Landlord” prekės ženklu pažymėtų produktų, o „Rimi“ – „Euroshopper”. Tada jūsų piniginė liks dar pilnesnė.

RIMI_Bergen,_Norway

Vietelė sutaupyti.

2 klaida: apsipirkimas madingose Oslo parduotuvėse. „Bogstadveien“ ir „Aker Brygge“ – tai madingos Oslo universalinės parduotuvės. Jos – ideali vieta pinigams „išnykti“. Rodos, daug nieko nepirkai, o kronų net viešojo transporto bilietui nebeužtenka.

Sprendimo variantas: atidumas. Jei visgi knietės ką nors įsigyti šiose kronų dingimo vietose, ieškokite „Tax free ženklo“. Jo dėka susigrąžinsite 25 % PVM. O dar geriau – apsipirkinėkite Grünerløkka arba Grønland rajonuose. Čia rasite nedideles jaukias parduotuvėles ir kainas, kurios nesukels nervinio akies trūkčiojimo.

Grünerløkka

Grünerløkka rajonas.

3 klaida: pietūs pagrindinėje miesto gatvėje. Valgyti Norvegijos restoranuose bei užkandinėse ir taip – ne pigus malonumas. O centrinėje Karlo Johano gatvėje (Osle) – tai jau norvegų „grietinėlės“ prabanga. Čia piniginė gali pravirkti gailiomis ašaromis.

Sprendimo variantas: pietūs tolėliau nuo miesto centro. 5-10 minučių kelionė pėstute nuo miesto centro sutaupys jums pluoštelį kronų. Čia rasite pigesnio ir įvairesnio maisto. Štai Grønland rajone galėsite išbandyti indiškų patiekalų restoranus. Ir puslitrį alaus (norvegų kalba „Halvliter“) nusipirksite pigiau :)

Karlo Johano gatvė
Karlo Johano gatvė

Štai ir viskas. Perskaitę pirmą ir antrą „STOP! Ko nedaryti Norvegijoje?“ straipsnio dalis, suplanuosite tobulas atostogas. O gal ir naujo gyvenimo pradžią šioje Šiaurės šalyje.

P. S. Registruokitės http://norvegu24.lt/user/register ir aktualią informaciją apie Norvegiją gaukite dar karštą!

Norvegų kalbos pamokos internetu

Susiję straipsniai

STOP! Ko nedaryti Norvegijoje?

1 Komentaras. Palikti komentarą

Rolandas
2014/11/30 11:48

Galima as truputi straipsni pakoreguosiu?
Salia visu situ parduotuviu prie rampu stovi plastikiniai konteineriai nerakinami ir juose pilna gero maisto. tad pinigine liks nepaliesta.

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>