Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

STOP! Ko nedaryti Norvegijoje?

norvegija

Smagi pažintis su Norvegija.

Vos atvykus į Norvegiją paturistauti ar įsikurti ilgesniam laikui, ji užburia gamtos grožiu ir didybe. Galva apsisuka nuo neaprėpiamų vaizdų, žadančių aibę pramogų gryname ore. Norisi pamatyti, paragauti, išgyventi viską vienu metu. Todėl smalsūs keliautojai ir naujakuriai daro klaidas, kurias jau galima vadinti tradicinėmis. Pristatau jas jūsų akims ir mintims. Ir, žinoma, sprendimo variantus.

1 klaida: atostogos Norvegijoje žiemą. Trumpos dienos ir nosį raudoninantis šaltukas kels mintį „Šalta šalta kur dairais.“ Žiema – itin netinkamas metas norvegiškoms atostogoms. Nebent norite jas leisti pūkiniame kombinezone.

Sprendimo variantas: kantrybės! :) Palaukite vasaros. Nuvykus į Šiaurę, saulės spinduliai džiugins be perstojo – tokia ta baltųjų naktų magija. Net ir Osle saulė ilsėsis tik 3-4 valandas. Žinoma, oro temperatūra irgi bus daug malonesnė nosiai ir visam likusiam kūnui.

Norvegiška vasara

Norvegiška vasara

2 klaida: kelionė trumpu maršrutu (pvz., „Norway in a Nutshell“). Viso Norvegijos grožio per dieną ar dvi nepamatysi. Po trumpos kelionės jausitės lyg nuvyti nuo gardžių pietų stalo. Akys „pagriebs“ truputį to, truputį ano, bet taip ir liksite nepažinę šalies. Tik su įspūdžių trupinėliais.

Sprendimo variantas: mažiausiai savaitė kelionėms. Septynios dienos ir viena kita naktis – tik tada spėsite pasigrožėti Oslu, debesis siekiančiais kalnais, Bergenu bei vakaruose laukiančiais fjordais. Žinoma, bemiegių naktų prireiks tik tada, jei norėsite mėgautis vidurnakčio saule. Arba pašėlti sostinės klubuose.

Nuostabieji fjordai

Nuostabieji fjordai

3 klaida: skrydžiai lėktuvais po Norvegiją. Žinoma, keliauti po didelę šalį patogiau šiais „geležiniais paukščiais“, bet komfortas atims nuostabius kalnų vaizdus. Keliavimas po Norvegiją toks pats įstabus kaip ir pasiektas kelionės tikslas. O skrydis lėktuvu palieka tik tikslo grožį.

Sprendimo variantas: čiuku čiuku traukinuku. Iš Oslo į Bergeną keliaukite šia transporto priemone. Traukinio maršrutas, vingiuojantis per kalnus ir Hardangervidos (norvegų kalba „Hardangervidda“) nacionalinį parką, yra vienas vaizdingiausių pasaulyje. Be to, parko plynaukštėje ganosi Šiaurės elnių kaimenės. Vasarą jos kaip tik ilsisi nuo Kalėdinių darbų :)

Hardangervidda

Hardangervidda

4 klaida: gyvenimas viešbučiuose. Apsistoję viešbučiuose prarasite galimybę pamatyti įstabiausius gamtos vaizdus. Nuo baltųjų naktų ir didingų kalnų jus „saugos“ keturios sienos. Be to, geriausi Norvegijos viešbučiai kaip reikalas paplonins piniginę. Ko nedaryti Norvegijoje? Negyventi juose.

Sprendimo variantas: kalnų nameliai. Norvegų numylėtieji kalnų namukai patiks ir turistams. Jų įvairovė leidžia rinktis, ar norite pailsėti mažoje erdvėje su 2 lovomis, ar atostogauti kartu su 200 bendražygių. Nameliai stovi prie pagrindinių takų bei vietovių, kur daugel metų ilsėjosi pavargę keliautojai.

Tie, kas nebijo gamtos apsupties, gali nakvoti palapinėse. Atostogos jose nieko nekainuoja. Šaunūs Norvegijos įstatymai nedirbamose žemėse leidžia stovyklauti bet kam, net jei ta žemė – privati nuosavybė. Šis malonumas leistinas 2 paroms, o kalnuose – neribojamas elnių valdžios :)

Kalnų namelis

Kalnų namelis

Pradžai – tiek patarimų, ko nedaryti Norvegijoje. Tikiuosi, kad jūsų pažintis su šia šalimi paliks geriausius įspūdžius, o ne jų trupinėlius. Laukite antrosios „STOP! Ko nedaryti Norvegijoje?“ dalies ir suplanuokite tobulą kelionę.

P. S. Registruokitės http://norvegu24.lt/user/register ir aktualią informaciją apie Norvegiją gaukite dar karštą!

Norvegų kalbos pamokos internetu

4 Komentarai. Palikti komentarą

Drystu teigti, kad si nuomone klaidinga. nes kadangi ,cia labai paplitusi gyvulininkyste,smirdes vasara ar ziema, tai neturi reiksmes. tai geriau leidziu atostogas viezbutyje,cia mano asmenine nuomone

Atsakyti
Anonimas
2014/11/15 20:31

Viesbucius sis kvapas ir pasiekia…

Atsakyti

Reiktų paklausti Paulos,kiek ji matė gyvulių Norvegijoje?!Ir dar palaidų,gražiuose gamtos kampeliuose?
Tik važiuokit,grožėkitės,kvėpuokit tyru oru.Greičiau sutiksit lūšį,briedį,stirną ar elnią nei palaidą galviją.Kalnuose avys ir ožkos tikrai ganosi palaidos,bet ten tokie plotai,kad mūsų Vilnių „įmetus“ į tuos kalnus jo nerastumete jei neieškotumėte :-):-) :-) :-)
Taip,kad kvapo tikrai nesuuostumėt miegodami palapinėse,o jei jas statysit prie poilsiavietės:turėsit ir puikų tualetą,galnet su nemokamu tualetiniu popieriumi ;-) .Mėgsta norvegai patogumus ;-)

Atsakyti
STOP! Ko nedaryti Norvegijoje? (2 dalis)
2014/11/16 17:33

[…] STOP! Ko nedaryti Norvegijoje? dalyje rašiau, kaip pilnavertiškai pažinti Norvegiją bei jos įstabią gamtą. O dabar […]

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>