Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Stovyklavimas Norvegijoje

norway-camping-696x348

Mėgautis stovyklavimu Norvegijoje gamtoje galima ištisą vasarą ir žiemą. Čia galima išbandyti laimę žvejyboje nesuskaičiuojamoje daugybėje upių, ežerų ir fiordų; aplankyti pramogų parkus ir zoologijos sodus, prigulti ant uolos krašto ar netgi slidinėti vasarą. Galimybės aktyviai pramogauti čia yra neribotos, o stovyklaviečių ypač gausu visoje Norvegijoje.

Stovyklaviečių reitingai

Norvegijos svetingumo asociacija (NHO Reiseliv) yra suklasifikavusi stovyklavietes nuo 1 iki 5 žvaigždučių reitingavimo sistemoje. Renkantis stovyklavietę patariama atkreipti dėmesį, ar ji yra reitinguojama pagal šią sistemą. Tai padeda užtikrinti kokybišką poilsį. Norvegijos stovyklavietės yra kruopščiai prižiūrimos. Įvairios pramogų zonos čia užtikrina, kad atostogoms netrūktų įspūdžių ir naujų potyrių. Vienos nakties kaina nameliuose, mobiliuose nameliuose ir palapinėse skiriasi pagal reitinguotų stovyklaviečių įvertinimą žvaigždutėmis. Stovyklaviečių darbo laikas įprastai yra nuo 7 val. iki 23 val. Didesnės stovyklavietės kartais veikia visą parą. Visos stovyklavietės, turinčios 4 ir 5 žvaigždučių vertinimą, turi tualetus ir dušus, pritaikytus neįgaliesiems.

Stovyklavimas nameliuose

Dauguma stovyklaviečių turi puikiai įrengtus namelius, kuriuos galima išsinuomoti. Juose dažniausiai yra įrengtas vonios kambarys, miegamasis ir virtuvė. Šios stovyklavietės įprastai būna įkurtos ypač vaizdingoje aplinkoje. Patalynę galima išsinuomoti vietoje arba galima atsivežti savąją. Nakvynės namelyje kaina per dieną svyruoja nuo 250 – 1000 NOK, atsižvelgiant į namelio dydį, įrengimą ir patogumus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad nameliai yra vertinami atskirai nuo stovyklavietės, pavyzdžiui, 2 žvaigždučių stovyklavietė gali taip pat turėti 5-iomis žvaigždutėmis įvertintus namelius. Mobilųjį namelį ar palapinę patariama pasistatyti deramu atstumu nuo greta įsikūrusių stovyklavietės kaimynų. Patariama įsikurti ne mažesniu kaip trijų metrų atstumu.

fishing-696x364
Žvejybos leidimas

Leidimą žvejoti žuvis, vėžius, lašišas ir upėtakius suteikia poilsiavietės savininkas. Žvejybos leidimą galima įsigyti greta žvejybos vietos, sporto prekių parduotuvėse, turizmo informacijos centruose ir stovyklavietėse. Leidimas dažniausiai nurodo kada, kur ir kaip galima žvejoti. Įprastai galima pasirinkti vieną iš kelių variantų: 1-dienos, 2 dienų, savaitės ar viso sezono leidimas žvejoti. Kita vertus, žvejybos mokesčio ar žvejybos licencijos nereikalaujama įsigyti laisvalaikio žvejybai gaudant jūrų žuvis su meškere.

Saugumas stovyklavietėse

Atvykus į pasirinktą stovyklavietę, pirmiausia patariama susipažinti su saugos taisyklėmis. Svarbu išsiaiškinti, kur laikomas gesintuvas ir kur kreiptis pagalbos nelaimės atveju. Neturint šios informacijos, vertėtų pasiteirauti registratūroje. Visuose stovyklaviečių ir mobiliuosiuose nameliuose, kuriuose žmonės miega, turėtų būti įrengta dūmų signalizacija ir gesintuvai. Dūmų signalizacija turi būti įrengta lubose, o baterija keičiama mažiausiai kartą per metus. Dūmų signalizacijos įrangą rekomenduojama tikrinti reguliariai. Svarbu atkreipti dėmesį į taisykles, kurių reikia laikytis poilsiaujant gamtoje. Pavyzdžiui, kurti atvirą laužą  yra griežtai draudžiama nuo balandžio 15 dienos iki rugsėjo 15 dienos. Kadangi šiaurinėse platumose augmenija atsikuria labai lėtai, gamtinė aplinka čia yra labai pažeidžiama, todėl stropiai saugoma nuo galimos žalos ir taršos.

Daugiau informacijos apie stovyklavimą Norvegijoje pateikiama šioje interneto svetainėje:

www.norway.org.uk/
www.visitnorway.com

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>