Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Sveikatos priežiūros sistema Norvegijoje

sveikata

Sveikatos priežiūros sistema Norvegijoje yra viena geriausių pasaulyje. Kiekvienas Norvegijoje gyventojas turi teisę į sveikatos priežiūrą, įskaitant studentus, kurie šalyje gyvena ilgiau nei vienerius metus.

Viešos sveikatos priežiūros paslaugos

Sveikatos priežiūros sistema Norvegijoje nėra nemokama, kaip įprastai manoma, tačiau didžia dalimi ji yra subsidijuojama vyriausybės ir remiama nacionalinio draudimo sistemos (NIS arba „Folketrydgen“). Taigi, viešosios sveikatos priežiūros paslaugos yra subsidijuojamos vyriausybės, todėl pacientams nekainuoja arba imamas tik nedidelis mokestis. Kita vertus, privati sveikatos priežiūra pacientams kainuoja gerokai daugiau. Gyvenantieji ir dirbantieji Norvegijoje ilgiau nei metus privalo naudotis nacionaline draudimo sistema, kuri kompensuoja visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas ir suteikia teisę naudotis viešomis sveikatos priežiūros paslaugomis.

Nemokama kortelė

Pacientai po kiekvieno apsilankymo sveikatos priežiūros institucijoje turi susimokėti, tačiau jų išlaidoms pasiekus tam tikrą ribą (2 105 NOK (2014-ųjų duomenimis)), jie turi teisę gauti „nemokamą kortelę“ (frikort), su kuria sveikatos priežiūra tais kalendoriniais metais jiems nieko nebekainuoja. Šiems pacientams, apsilankiusiems medicinos įstaigoje tereikia parodyti savo „nemokamą kortelę“. Tačiau ši kortelė negalioja kreipiantis į privačiai dirbančius specialistus. Visiems Norvegijos gyventojams, kurie yra registruoti nacionaliniame gyventojų registre, yra automatiškai priskiriamas bendrosios praktikos gydytojas. Gyventojai gali savarankiškai susirasti kitą šeimos gydytoją ir pasikeisti priskirtą gydytoją. Tokius pakeitimus galima atlikti iki dviejų kartų per metus. Skubios pagalbos iškvietimo paslaugos ir transportas Norvegijoje yra nemokamas, nes visa tai kompensuoja nacionalinio draudimo sistema. Reagavimo laikas yra labai greitas. Greitosios pagalbos numeris: 113.

Varginantis laukimas

Norėdami gauti siuntimą pas konkretų sveikatos priežiūros specialistą, pacientai pirmiausiai turi apsilankyti pas bendrosios praktikos gydytoją. Jeigu tai nėra skubus atvejis, apsilankymo pas konkretų specialistą gali tekti laukti keletą savaičių arba netgi keletą mėnesių. Norintieji išvengti ilgo laukimo ir greičiau apsilankyti pas reikalingą specialistą dažnai kreipiasi į privačius specialistus. ES arba Europos ekonominės erdvės piliečiai gali naudotis Europos sveikatos draudimo kortele (kuri pagaminama nemokamai). Norvegijoje kiekviename rajone galima rasti bent vieną vaistinę.

Privačios medicinos paslaugos

Stomatologų paslaugos dažniausiai yra privačios, nes dauguma jų nėra kompensuojamos nacionalinio draudimo sistemos. Receptiniai vaistai Norvegijoje patenka į dvi kategorijas – baltąją ir mėlynąją – ir atitinkamai yra nemokami arba subsidijuojami. Subsidijuojami vaistai yra parduodami už nedidelį mokestį. Norvegijos nacionalinio draudimo sistema nekompensuoja dantų priežiūros, išskyrus vaikus iki 18 metų ir pensininkus. Dėl šios priežasties čia veikia daugybė privačių stomatologijos klinikų, o jų teikiamos paslaugos yra brangios.

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>