Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Šventinis Norvegijos maistas

2014- 04- 02

Riebaluose ismirkyta dziovinta zuvis

Norvegija – priešpaskutinė Europos šalis, priėmusi krikščionybę, todėl nenuostabu, kad šventinės tradicijos ne iškart prigijo.

Na, išskyrus Kalėdas. Jos šalyje švenčiamos su tikra euforija, vien jau ko vertas faktas, kad kalėdiniais patiekalais kartais mėgaujamasi net nuo rugsėjo, o dažniausiai – prieš mėnesį. Pagrindinis Kalėdų patiekalas – lutefisk – riebaluose gerai išmirkytos žuvys.


Mums įprastą stalą puošti 12 valgių, o norvegai tradiciškai gamina 7. Be abejo, neskaičiuojant skanėstų ir saldumynų :) Juos šeimininkės ima gaminti likus savaitei iki šių gražiausių metų švenčių. Šis procesas, tarp kitko, gražiai vadinamas – septyni vaikai.

Tradicinis kalėdinis gėrimas – degtinė – akevitt – akvavitas, gardinamas žolelėmis: kmynais, anyžiumi, krapais, pankoliais, kalendra ar rojiniu imbierpipiriu. Kalėdų duona – Julekake – valgoma šiltutė, tik ką ištraukta iš krosnies, gausiai aptepta sviestu. Avienos suktinukai, kiaulienos dešrelės, rūkyta ėrienos koja – pagrindinai patiekalai. Desertui – bløtkake – labai gardus sluoksniuotas pyragas, perteptas plaktu kremu ir uogiene, imbieriniai pyragėliai, spurgos.

O koks gi tas egzotiškiausias jų patiekalas, klausiate? Mano manymu, tai virta avies galva, patiekiama su akimis, taip, su akimis, didelėje lėkštėje.

Kaledu duona

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>