Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Tranzavimas Norvegijoje

norvegu kalba

Artėjant vasarai Norvegija vilioja kaip pigios kelionės kryptis – dažnai galima rasti bilietų, pavyzdžiui, iš Vilniaus į Oslą, kainuojančių vos 20 eur. į abi puses. Vis dėlto, tokia oro linijų akcija gali būti apgaulinga: juk neužtenka lėktuvo bilietų, norint įdomios kelionės, o pridėjus vietinio transporto bei nakvynės kainas, nejučia pradedama svarstyti apie kitą atostogų kryptį. Vis dėlto, Norvegija turi ką pasiūlyt ir… už nulį kronų.

Nemokama nakvynė

Neseniai keliautojų forume radau klausimą: „kur Norvegijoje galima pigiai apsistoti?“ Atsakymas buvo trumpas: niekur. Vis dėlto, tai nėra 100 proc. tiesa. Norvegija nuostabi tuo, kad palapinės statymo taisyklės yra gana laisvos, todėl norint ramiai išsimiegoti, nebūtina ieškoti kempingo. Jeigu teritorijoje nenurodyta kitaip, palapinę galima laisvai statytis gamtoje, saugant florą ir fauną bei nedrumsčiant artimiausių gyventojų ramybės. Tokia laisvė nakvynei anksčiau ar vėliau įperša ir tranzavimo mintį.

Norvegija tranzuotojui – rojus ar prakeikimas?

Norvegija dažnai minima tarp netinkamiausių Europos šalių tranzavimui. Priežastys įvairios: vairuotojai nepasitiki pakelėse laukiančiais užsieniečiais, nesupranta, kodėl keliautojai nesirenka viešojo transporto ir pan. Vis dėlto, yra ir privalumų – daugybė vairuotojų kalba angliškai, dažnai važiuoja nemažus atstumus iki darbo, be to, tiek norvegai, tiek užsieniečiai yra linkę padėti turistams.
Kalbinti vairuotojai prasitarė, kad paprastai tranzuotojus paveža, jeigu pakelėje laukia mergina, dvi merginos arba pora. Deja, dauguma vengia vaikinų, nes tiesiog mažiau jais pasitiki. Kuo jauniau atrodo keliautojai, tuo didesnė tikimybė, kad automobilis sustos jų paimti. Žinoma, ne visi vairuotojai draugiški – kai kurie tokiems turistams tik pasukioja pirštu prie smilkinio. Ne vienas vairuotojas prisipažino, kad neimtų pakeleivių, jeigu kartu su juo važiuotų vaikai ar antroji pusė. Tranzavimas, ypač ne sezono metu, nėra populiarus dėl permainingo ir ne visuomet kelionėms palankaus oro.

Kodėl pravartu laukti degalinėse ir vilkėti rožinę striukę?

Nepaisant neigiamų komentarų, tranzavimas Norvegijoje tikrai įmanomas. Pirmiausiai reikia gerai išnagrinėti kelionės planą – nebūtina važiuoti vieninteliu, idealiu maršrutu, tačiau patartina žinoti aplinkinius kaimelius. Tai padidina sėkmės tikimybę. Jeigu nenorite mokėti už viešąjį transportą, teks pasiruošti šiek tiek pasivaikščioti, ypač norint ištrūkti iš didesnių miestų. Galima naudotis žmonių gerumu ir tranzuoti kelio ruožuose, kuriuose draudžiama eiti, – dauguma vairuotojų yra linkę padėti ir „ištraukti“ keliautojus iš blogos situacijos, tačiau miesto ribose tai dažniausiai neveikia. Padeda ir laukimas degalinėse, nes tuomet galite užmegzti pokalbį su vairuotojais ir paprašyti pavėžėti. Jeigu jie negalės jūsų pavežti, dažniausiai patars, kur geriau laukti ar apsistoti nakčiai. Taip nutinka ir tranzuojant iš nepatogios vietos – anksčiau ar vėliau vairuotojai sustos pasakyti, kad vos už kelių šimtų metrų yra sankryža ar viadukas, daug labiau tinkami tranzavimui.
Norint atkreipti dėmesį, padeda ryškūs užrašai, pranešantys, kur keliaujate, taip pat ir ant kuprinių pakabintos vėliavėlės ar tiesiog pačios kuprinės, ryškūs rūbai ir plati šypsena. Keliautojai pasakoja, kad kartais nespėdavo ant žemės pasidėti daiktų, o automobiliai jau stodavo jų paimti.

Sėkmės kelionėje!

Šaltinis – http://lietuviainorvegijoje.lt

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>