Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Turizmo sektorius Norvegijoje. Kokios galimybės įsidarbinti?

2016- 04- 07

turizmas

Prognozuojama, kad artimiausiais metais vis daugiau norvegų ir užsienio turistų rinksis atostogas Norvegijoje dėl šių trijų pagrindinių veiksnių:

 • Sparčiai augančio „nuotykių turizmo“, kuris lenkia kitus turizmo sektorius.
 • Tikimasi, kad Norvegijos ekonomika bus nuoseklesnė ir aiškesnė kitų šalių atžvilgiu.
 • Paslaugos tampa labiau prieinamos (pvz., žemos lėktuvų bilietų kainos).

Darbuotojų poreikis turizmo sektoriuje

Viešbučiai, esantys didesniuose Norvegijos miestuose ir miesteliuose įdarbina daugiau pagrindinio personalo, nei užmiesčių viešbučiai. Privačiame (atostogos / laisvalaikis) ir verslo (konferencijų) segmentuose juntama turizmo sektoriaus darbuotojų paklausa. Darbuotojų kaita turizmo sektoriuje tiesiogiai susijusi su sezoniniais svyravimais. Vasaros sezonas įprastai prasideda gegužės mėnesį ir tęsiasi iki rugpjūčio / rugsėjo mėnesio, o žiemos sezono įprastai prasideda lapkritį ir baigiasi kovo / balandžio mėnesį. Taigi, jei ieškote darbo turizmo sektoriuje, turėkite omenyje, kad laikotarpyje tarp sezonų darbai gali sustoti.

Norvegijoje yra dvi pagrindinės įmonių, veikiančių maitinimo turizmo sektoriuje, rūšys:

 • Įmonės, veikiančios tik vasaros sezonu: daugiausia jos yra įsikūrusios vakarinėje pakrantėje, kur turizmo paslaugos labiausiai susijusios su fiordais – tai vadinama „Fiordų Norvegija“. Šie regionai apima Sogn og Fjordane, Rogaland ir Hordaland apskritis. Be to, pietinė Norvegijos pakrantė (Sørlandet) taip pat patenka į šią kategoriją
 • Įmonės, veikiančios vasaros ir žiemos sezonais apima Norvegijos kalnų regionus, ypač Buskerud (Hallingdal) regionas ir Oppland (Lillehammer) regionas, Hedmark bei Telemark regionus, nors kai kuriose vietovėse užimtumas vasarą yra gerokai mažesnis nei žiemą.

Gera žinia ta, kad didžiuosiuose Norvegijos miestuose (Osle, Bergene, Stavangeryje ir Trondheime) turizmo sektoriuje dirbančio personalo poreikis išlieka aukštas ir vasarą, ir žiemą.

Kvalifikuotų darbuotojų, pageidautina, turinčių profesinę kvalifikaciją ar pakankamai patirties, paklausa yra nuolatinė, ypač šių sričių specialistų:

 • Vyriausiųjų virėjų ir paprastų virėjų
 • Padavėjų ir barmenų
 • Registratūros darbuotojų, pamainos vadybininkų, registratūros darbuotojų
 • SPA terapeutų
 • Gidų

Be to, nuolat reikia šių nekvalifikuotų darbuotojų:

 • Valytojų
 • Barmenų ir padavėjų
 • Aptarnaujančio personalo asistentų
 • Padėjėjų virtuvėje

Kalbos reikalavimai

Turizmo sektoriuje veikiančios bendrovės įprastai reikalauja gerai kalbėti norvegų ar kita skandinavų kalba (danų arba švedų). Ypač to reikalaujama iš darbuotojų, kurie bendrauja su klientais, pvz., registratūros darbuotojai, padavėjai ir pan. Šios kalbos svarbios dėl to, kad dauguma viešbučiuose besilankančių svečių yra skandinavai. Vis dėlto, turizmo sektoriuje dirba ženkliai didesnis nevietinių darbuotojų procentas, lyginant su kitais sektoriais. Šiame sektoriuje dirba daugybė darbuotojų, turinčių tarptautinį išsilavinimą ir profesinę patirtį.

Kai kurie darbdaviai naudoja anglų kalbą kaip bendrąją darbo kalbą, todėl būtų naudinga, jei turite gerus anglų kalbos įgūdžius. Nekalbantiems norvegiškai paprasčiausia įsidarbinti maisto ruošimo ir valymo srityse. Svarbu atkreipti dėmesį, kad beveik visi Norvegijos darbdaviai prašo rekomendacinių laiškų, pageidautina, iš ankstesnio darbdavio.

motion_banner_norvegu24_v3

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>