Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Vaizdingi Norvegijos maršrutai

2014- 04- 02

Šiandieną papasakosiu jums apie keletą lankytinų šios šalies vietovių. Kadangi mokotės norvegų kalbos, neabejoju, kad planuojate į Norvegiją vykti, o gal jau ir esate joje.

Siūlome keliauti Pakrantės keliu – Kystriksveien – pažymėtu 17-uoju numeriu. Jis prasideda į šiaurę nuo Trondheimo esančiame Steinkjer mieste ir vingiuoja palei pakrantę iki Bodø.

Važiuojant šiuo, beveik 700 km besidriekiančiu, maršrutu ne kartą teks keltis keltu per visą pakrantę išraižiusius fiordus, kirsti virš jų pakibusius tiltus. Dalis kelio driekiasi už Poliarinio rato, tad vasarą čia galėsite džiaugtis baltosiomis naktimis. Ties Pakrantės keliu įrengtos apžvalgos aikštelės, galima išvysti niekuomet neištirpstančių ledynų, o likus keliasdešimčiai kilometrų iki Bodø aplankyti didžiausią pasaulyje Saltstraumen sūkurį.

Saltstraumen sukurys Norvegijoje


Kelionės metu verta užsukti į Vega salą, kuri yra saugoma UNESCO, o taip pat antrą pagal dydį ledyną žemyninėje Norvegijoje – Svartiseną.

Nors ir palyginti trumpas, tačiau grožiu ne mažiau įspūdingas Atlanto kelias vinguriuoja nuo Molde iki Kristiansund miestų. Jis tarsi šokinėja nuo salos iki salos aštuoniais įspūdingais tiltais. Ekstremistai, romantikai čia atvyksta audros metu stebėti dūžtančių milžiniškų bangų, o ramiu oru pakrantėje galima išvysti ruonius ar net banginius.

Nenorintys daug vairuoti, tačiau trokštantys pamatyti kerintį šiaurinės Norvegijos grožį, gali rinktis Hurtigruten maršrutą kruiziniu laivu. Kelionė nuo spalvingojo Bergeno miesto iki šalies šiaurėje esančio Kirkenes ir atgal trunka 11 dienų. Šios kelionės metu laivas sustoja daugiau nei 30-yje uostų – kai kurie iš šių nuošaliai įsikūrusių miestelių neturi kitokio susisiekimo, tik jūra. Nuostabu, tiesa? Vienas iš pagrindinių šios kelionės tikslų – aplankyti Nordkap, šiauriausią Europos tašką. Tai – uola, iškilusi daugiau nei 300 m virš ledinių Norvegijos jūros bangų. Šioje vietoje saulė nenusileidžia nuo gegužės vidurio iki rugpjūčio pradžios.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>