Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Velykinio periodo išgyvenimo vadovas Norvegijoje

2014- 04- 18

norvegiskas alus

Kaip pasiruošti Velykoms Norvegijoje?

„Ką jūs, norvegai, darote per Velykas?“ – paklausiau savo norvego draugo. „Dažniausiai važiuojame į savo trobeles, slidinėjame ir valgome daug kiaušinių.“ „Kiaušinių? Turi omenyje šokoladinius kiaušinius?“ „Ne, paprasčiausius kiaušinius.“ Norvegai žiūri rimtai, gal net per rimtai, į Velykų tradicijas (2011 metais norvegai suvalgė 35 mln. kiaušinių per Velykas?!?).

Tiesa tokia, kad yra tik du dalykai, kurių nuoširdžiai laukia norvegai: Kalėdos ir Velykos. Po Velykų norvegai tikisi sulaukti šiek tiek šilumos, „paragauti“ vasariškų orų (bent jau iki rugsėjo).

Visi krikščionys ir kiti (ne)tikintieji turi rimtai pasiruošti Påske apeigoms Norvegijoje. Kalbame ne apie kiaušinių valgymą ar religinių dogmų nagrinėjimą. Dažniausiai turistai arba pirmą kartą Velykas Norvegijoje švenčiantys žmonės galvoja, kad visi klubai, kavinės bus perpildyti žmonių, o Oslas taps vakarėlių miestu. Klaidingas mąstymas. Velykos Norvegijoje – šeimos šventė, todėl dauguma žmonių vyksta į savo hytte (trobeles ir t.t.) ir Oslas tampa miestu vaiduokliu.

Norvegams labai svarbi yra šventinė atmosfera. Turi būti „koselig“, o tai reiškia, kad privaloma vakarienė su šeima, židinys arba laužas, išvykos, žygiai ir kitos atrakcijos skirtos visai šeimai.

Velykinio periodo išgyvenimo vadovas

Kas turi būti jūsų namuose (ar rankoje), jeigu per Velykas norite įkvėpti norvegiškai-velykinės dvasios:

  • Apelsinai ir Solo. Norvegai valgo daug apelsinų per Velykas, nes „apelsinai yra Velykų saulė“ ( ar ką šis pasakymas bereikštų), o Solo yra norvegiška Fanta gėrimo versija (žinoma, apelsinų skonio)
  • Kepta ėriena (sååå koselig)!!!
  • Kriminaliniai romanai arba  påskekrim (velykiniai kriminalai) (Jo Nesbø – kriminalinių romanų rašytojas jau trinasi rankeles :) )
  • Kvikk lunsj: šokoladinis batonėlis, kuris atrodo kaip visiems gerai žinomas batonėlis KitKat, bet jo skonis TIKRAI nėra kaip KitKat, kad kaip teigia Norvegai. Kvikk lunsj yra kiekvieno Norvego vaikystė dalis, drįsčiau teigti, kad tai yra norvegiškos kultūros simbolis: žygiai, buvimas kartu ir šokoladas kaip paskatinimas, prizas.
  • Velykinis alus. Norvegai turi savo Kalėdinį alų (juleøl), vasaros alų  (sommerøl)  ir , be abejo, Velykų alų  (påskeøl).  Velykinį alų atpažinsite iš geltonos spalvos etikečių ir ant jų pavaizduotų viščiukų.

O ką švęsime po Velykų? Gegužės 17 d. Norvegai mini Konstitucijos dieną. Jau labai greitai visi gyvenantys Norvegijoje galės užsidėti „bunads“, valgyti „bløtkake“ ir didžiuotis savo nepriklausomybę. Šiais metais norvegai švenčia 200-ąjį Konstitucijos jubiliejų, todėl bus tikrai didelis vakarėlis :)

norvegu kalbos kursai

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>