Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Velykinis konkursas! Prizai – naujausia A. Čekuolio knyga

2014- 04- 15

A. Čekuolio knygą „Generolo „Sena Karvė“ istorija“

Iki Šv. Velykų (balandžio 20 d.) pasidalinkite 3 patarimais iš savo patirties, kaip geriausia, greičiausia ir efektyviausia mokytis užsienio kalbos.

Patarimus rašykite šio įrašo komentaruose.

5 laimingieji gaus naujausią A. Čekuolio knygą „Generolo „Sena Karvė“ istorija“

Už prizus dėkojame Knygų klubui

Laukiame jūsų patarimų!

8 Komentarai. Palikti komentarą

Rimantas
2014/04/15 10:09

Laba diena,

norėčiau pasidalinti savo patirtimi, kaip geriausia, greičiausia ir efektyviausia mokytis užsienio kalbos.

1. KIEKVIENĄ (!!!) dieną užsienio kalbos mokymui skirti bent 30 min.
2. Susirasti draugų toje šalyje , su kuriais galėtumėt bendrauti el. priemonėmis (pvz. skype ir pan.) ar draugu savoje šalyje, kuris moka tą kalbą geriau už tave ir gali su tavimi bendrauti.
3. Daug ar ilgai važinėjantiems savo automobiliu ar viešuoju transportu, klausytis tos kalbos mokomųjų medžiagų (pvz. iš CD) ar jei yra galimybė klausytis radio ta kalba.

pagarbiai
Rimantas

Atsakyti
Aleksandra
2014/04/15 10:10

Visų pirma reikia išspręst mokymosi stiliaus nustatymo testus (Beja, labai smagūs jūsų testai). Tada susidėlioti medžiagą pagal tinkamiausią mokymosi stilių. O tada mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis :D

Atsakyti

Sveiki, reikia turėti daug valios ir motyvaciją. O patarimai tokie:
1. Mokytis, mokytis ir dar karta mokytis :)
2. Naujus zodzius mokytis per asociacijas
3. Ziureti filmus ta kalba, kuria mokaisi

Atsakyti

1) Asmeniškai aš siūlau iš interneto nemokamai parsisiųsti aukso vertės norvegų kalbos mokymosi komplektą, kuris vadinasi „Norwegian Language Learning Pack“. Jame rasite 28 norvegų kalbos vadovėlius ir jų audio medžiagą (norvegų, anglų, rusų, vokiečių ir lenkų kalbomis), 18 norvegų k. gramatikos knygų ir pratybų (norvegų, anglų, vokiečių, ispanų kalbomis), 14 žodynų ir pokalbių knygelių (su audio tarimu kai kurie), 15 skaitinių knygų (tarp jų ir tokios populiarios knygos norvegų kalba kaip „Haris Poteris“), 2 knygas apie visuomenę, kultūrą ir turizmą, 3 CD norvegų liaudies muzikos ir dar daugiau.

2) Toliau jums reikės „Anki 2″ programėlės (yra tiek kompiuteriui, tiek mobiliajam telefonui), kurioje turėsite susivedinėti sau naujus žodžius (tinka bet kurios kalbos mokymuisi). Pagal tai kiek gerai prisimenate žodžius, ji jums parinks po kiek valandų, dienų, savaičių ar mėnesių jums juos priminti. Čia galite ne tik susirašyti žodžius, bet ir taisykles, aprašymus, susidėti paveiksliukus, tarimo garsus ir netgi klaidingai tariamas vietas pasižymėti atskirom spalvom. Patogu susivedinėti kompiuteriu, o paskui viską susinchronizuoti su mobiliuoju telefonu (gulint lovoj rytais ar vakarais ar net kur mieste nuobodžiaujant ar keliaujant labai patogu pasikartoti).

3) Išmokti gramatiką ir rašybą nepakanka. Jums reikia taisyklingai mokėti tarti žodžius, kad galėtumėte juos dėlioti į sakinius ir frazes. Tam naudokite itin patogią internetinę svetainę (tinka bet kurios kalbos mokymuisi) Forvo.com. Čia rasite daug atskirų žodžių tarimų, kuriuos galėsite ne tik perklausyti, bet ir parsisiųti į savo Anki 2 programėlę arba šiaip kompiuterį. Be to, jei nerasite kokio žodžio, čia visada bus laukiami nauji žodžių papildymai. Privalumas tas, ka visus jums reikalingus žodžius ištars gimtakalbiai (norvegų kalbą – norvegai, rusų kalbą – rusai ir t.t.), todėl visada būsite tikri, kad tarimai yra taisyklingi.

4) Mokindamiesi gramatiką ar susivedinėdami žodžius norėsite žinoti visas žodžių formas (žymimąsias, nežymimąsias, vienaskaitą, daugiskaitą ir t.t.). Jas sužinosite interneto svetainėje LEXIN (dar vadinama Bokmålsordbok). Čia ne tik bus visos formos, bet ir šių žodžių pavyzdžiai sakiniuose, posakiuose, jų paaišknimai ir netgi tarimai (moterišku arba vyrišku balsu, lėtai, greitai, garsiai, tyliai ir pan.)

5) Atlikinėjant pratimus pratybose be privataus mokytojo nebūsite tikri, ar viską surašėte taisyklingai (ypač jei pratybose nėra atsakymų puslapio). Tam jums pravers interneto svetainė „Lang-8.com“. Čia laukiami jūsų rašinėliai (ar trumpi sakiniai) bei atlikti užduočių tekstai (jei užduotyje reikia įrašyt žodžius, perrašykite užpildytą užduotį į Lang-8) ir gimtakalbiai norvegai jums ištaisys visas klaidas, pateikdami patarimų ir pastabų kaip tokių rašybos klaidų išvengti, o galbūt koks posakis tame sakinyje geriau skambėtų. Ypač praverčia rašant rašinėlius.

6) Galiausiai kai visai įgusite, norėsite susirasti ir susirašinėjimo draugų, su kuriais galėtumėte pabendraut norvegiškai. Aš išbandžiau daug svetainių ir mano manymu geriausios draugiškam susirašinėjimui ir kalbų mokymuisi yra šios: Interpals.net ir LiveMocha.

7) Pavargote nuo rašinėjimo? Siūlau prisijungti ir paklausyti norvegų k. radijo (svetainėje TuneIn.com rasite krūvą norvegų k. radijo stočių. Mano mėgstamiausia – NRK Alltid Nyheter – žinių laida, kurioje greitai išmoksite pastarųjų pasaulyje vykstančių įvykių žodžių, be to žinių vedėjai labai aiškiai taria žodžius, o kai kurias laidas atkartoja angliškai, taigi jei ko nesuprasite, vėliau jums bus paaiškinta). O jeigu jūsų vaizdinė atmintis yra geresnė, nei girdimoji, tuomet siūlau pažiūrėti norvegų kalbos televizijos laidų (nuo modernių pokyčių šou, pasimatymo laidų iki diskusijų) – interneto svetainėje VGTV susiraskite skiltį „Rampelys“ ir ten rasite daug įdomių laidų.

8) Nepamirškite ir http://norvegu24.lt Išbandžius daug svetainių, galiu pasakyti, kad šios pamokėlės yra puiki pradžia į sklandų kalbėjimą norvegų kalba :) Linkiu sėkmės, kantrybės ir užsispyrimo besimokant!

Atsakyti

Sveiki, norėčiau pasidalinti savo patarimais, kaip mokytis naujos užsienio kalbos. Va taip aš mokausi norvegų kalbos :
1.Žiūriu norvegiškus filmus su norvegiškais titrais ir norvegišku įgarsinimu (tokių galima rasti Vilniuje, Pilies gatvėje esančiame Šiaurės šalių institute). Išsiverčiu esminius žodžius, juos mokausi.
2. Domiuosi Norvegijos kultūra, klausau norvegiškos muzikos, skaitau norvegiškus straipsnius internete, žiūriu norvegiškas laidas nrk.no puslapyje. Išsiverčiu esminius žodžius, juos mokausi.
3.Susirandu bendraminčių ir mokomės kartu, bendraujame, papildome vienas kitą, stengiamės padėti vienas kitam. Taip pat labai šaunu būtų susirasti susirašinėjimo draugų pačioje Norvegijoje.

Visiems sėkmės mokantis užsienio kalbos ir siekiant užsibrėžtų tikslų :)
Lykke til !!! :)

Atsakyti

1. Kalbai skirti iki 1val. per diena.
2. Kuo daugiau bendrauti su tos salies zmonemis irnebijoti suklysti kazka pasakyti ne taip, prasyti, kad jie tave pataisytu ( taip geriau isimename savo klaidas)
3. Susirasti internete ar knygose teksta su klausimais, i kuriuos, perskaicius teksta butu galima atsakyneti, kitaip sakant, analizuoti teksta. :)
O svarbiausia yra noras ;) jei noresite, kalba ismoksite labai greitai ! Sekmes! :)

Atsakyti

1. skaityti vaikiskas knygutes uzsienio kalba, klausytis irasu (tu paciu knyguciu)
2. rasti galimybe (skype; tiesiogiai, jei gyveni saly, kurios kalba mokaisi) bendrauti su zmonem – parduotuvej, bibliotekoj ir pan.
3. mokytis gramatikos pagrindus ir zodzius

Atsakyti
Raminta Norvegu24
2014/04/22 10:09

Laba diena, visus sveikinu su Margučių švente ir ačiū už patarimus, kaip mokytis. Su džiaugsmu pristatau jums penkis knygos laimėtojus: Rasa, Rimantas, Gerda, Ieva ir Neringa.
Dėl prizų pristatymo susisieksime asmeniškai.

Gražios visiems vasariškos dienos!

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>