Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Verslo kūrimo galimybės Norvegijoje. Kaip būti sėkmingam?

2015- 08- 20

cruise-542962_12801 (1)

Kurti verslą Norvegijoje yra saugu ir gana paprasta. Tarptautinės finansų organizacijos (IFC) ir pasaulio banko duomenimis Norvegija užima septintą vietą, lyginant ją su 189 šalių pagal sąlygų verslo kūrimui palankumą. Maža, tačiau turtinga Norvegijos gyventojų populiacija reiškia, kad jos rinką galima palyginti su daug didesnėmis šalimis. Be to, tai, kad dauguma Norvegijos gyventojų puikiai kalba anglų kalba, sudaro palankias sąlygas verslo vystymui.

Bendradarbiavimo svarba  ir verslo kūrimo galimybės

Norvegija gali pasigirti puikiai išplėtota intelektinės nuosavybės teisių apsauga. Įdomu tai, kad norvegiško verslo kultūra yra pagrįsta skandinaviškomis vertybėmis. Vienas iš pagrindinių verslo aplinkos akcentų – dėmesys lygybei. Dėl šios priežasties verslo organizacijose hierarchijos yra labai mažai, dominuoja plokščia valdymo struktūra ir vertinamas neformalus bendravimas. Norvegai mažiausiai vertina užimamas pareigas ar kitus galios simbolius, kurie ypač sureikšminami kitose Vakarų šalyse. Taigi, visuomenėje ir verslo aplinkoje tarpusavio skirtumų yra labai mažai. Kita vertus, užvis labiausiai yra vertinamas bendradarbiavimas. Norvegijoje neįprasta, kad vadovas nurodinėtų. Labiau iš jo tikimasi patarėjo vaidmens. Vadovas darbuotojus įtraukia į sprendimų priėmimo procesą ir tariasi su jais kaip lygus su lygiais. Norvegiškos santvarkos modelio pagrindą sudaro bendradarbiavimas tarp valdžios institucijų, darbdavių sąjungų ir darbuotojų asociacijų. Visose organizacijose bendradarbiavimas tarp darbdavio ir darbuotojo yra nepaprastai reikšmingas. Verslo partnerius norvegai renkasi pagal tai, kiek jais pasitiki, ir kiek profesionalus jiems atrodo būsimas verslo sąjungininkas. Bendradarbiavimas versle mezgasi lėtai, tačiau užtikrintai – jei verslo partneris laikosi nurodytų terminų, darbus atlieka profesionaliai bei sutampa partnerių požiūris į verslo vystymą, visa tai pamažu užtikrina stabilią ir ilgalaikę verslo partnerystę. Norvegai gerbia savimi pasitikinčius ir užtikrintai kalbančius verslininkus. Be to, Norvegijos verslininkai nepriekaištingai planuoja savo laiką, o plėtojant verslą jiems nebūtinas „gyvas“ kontaktas su verslo partneriais – veiksmingai bendradarbiauti jie taip pat sugeba nuotoliniu būdu.

Skandinaviškos vertybės

Vis dėlto, norvegiškame versle svarbu ne tik bendradarbiauti su darbuotojais, bet juos taip pat įgalinti. Tai reiškia, kad darbuotojams tenka prisiimti atsakomybę už atliekamus darbus ir rodyti iniciatyvą. Visuomenėje ir verslo aplinkoje labai svarbu pasitikėti vieniems kitais. Dėl šios priežasties darbo jėga Norvegijoje yra produktyvi, kompetentinga ir motyvuota siekti rezultatų. Kita vertus, perdėtą draugiškumą versle norvegų verslininkai linkę vertinti kaip maskuojamą silpnumą, o akių kontakto išlaikymas verslo susitikimų metu prilyginamas nuoširdumo ženklui. Versle norvegai bendrauja be užuolankų ir savo argumentus pagrindžia konkrečiais faktais, tad jiems nesunku atvirai pasakyti, jei jie nepritaria kolegų išsakytai nuomonei. Be to, jie nemėgsta būti skubinami, nėra emocionalūs kalbų sakytojai, o jų kūno kalba yra subtili.

Apibendrinant, norvegiško verslo kultūra pasižymi:

  • Plokščia struktūra ir menka hierarchija
  • Operatyviu ir neformaliu bendravimu
  • Bendradarbiavimu
  • Pasitikėjimu vienas kitu
  • Įgalintais darbuotojais
  • Karjeros ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra
  • Lyčių lygybe

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>