Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Verta aplankyti: gražiausi Norvegijos miesteliai

2017- 05- 29

Reine, Norway winter

Atrodo, kad kur ir bedurtume pirštu į Norvegijos žemėlapį, rastume kažką įdomaus – kalnus, fjordus, miškus… Tačiau Norvegija nėra tik gamtos stebuklai – ši šiaurietiška žemė įdomi ir savo miestais bei miesteliais. Kadangi didieji šalies miestai sulaukia pakankamai dėmesio, laikas atsigręžti ir į Norvegijos kaimelius, kuriuose dera nuostabi gamta ir ramus skandinaviškas gyvenimo būdas.

Gražiausias šalies miestelis – Reine

Galime pradėti nuo Reine – miestelyje oficialiai gyvena kiek daugiau nei 300 gyventojų. Tai – žvejų kaimelis, įsikūręs Moskenesøya saloje, Lofoten salyne ir patenka į Šiaurės poliarinio rato ribas. Miestelis turi žavią baltą bažnyčią (kurioje prisėsti galėtų beveik visi miestelio gyventojai) ir yra apdovanotas nuostabiomis panoramomis. Nuo XVIII a. Reine yra komercinis centras, tačiau dabar tampa vis svarbesniu turistiniu objektu. Dar 1970-aisiais Norvegijos spauda išrinko Reine gražiausiu šalies miesteliu, todėl iki dabar galite pamatyti Reine panoramas, puošiančias kelionių žurnalų viršelius.

Daugiausiai ožkų ir mažiausia bažnyčia Undredal

Jau nuo XII a. žinomas Undredal taip pat negali pasigirti dideliu gyventojų skaičiumi – oficialiai čia registruota apie 100 žmonių ir 500 ožkų. Todėl nieko nestebina, kad miestelis garsėja ruduoju ožkų sūriu (nor. geitost), kuris vis dar gaminamas tradiciniu būdu. Aštuoni ūkiai per metus pagamina apie 10 tonų sūrio. Ožkų nelaimei, gaminamos ir ožkienos dešros. Beje, Undredal garsus ne tik ožkomis – miestelis kviečia apsilankyti ir mažytėje bažnyčioje, kuris plotas… vos 12 m2. Iki pat 1988-ųjų miestelis buvo pasiekiamas tik valtimi, tačiau dabar su kitomis gyvenvietėmis Undredal sieja du tuneliai.

Iš vasaros į žiemą Geiranger

Kitas mažas, bet labiau turistinis miestelis yra vakarinėje šalies dalyje. Lonely Planet Geiranger išrinko geriausia kelionių kryptimi visoje Skandinavijoje. Miestelis patenka ir į UNESCO saugomų teritorijų sąrašą. Mažytis, vos 250 gyventojų turintis Geiranger gyvena pavojuje – Åkerneset kalno erozija gali sukelti nors ir nedidelį, tačiau Geiranger centrui nepakeliamą cunamį. Nors Geiranger yra nedidelis miestelis, tai – vienas iš trijų svarbiausių Norvegijos kruizinių laivų uostų ir per 4 turizmo mėnesius priima apie 300 tūkst. svečių. Tikra laimė penkiems čia veikiantiems viešbučiams! Kiekvieną birželį Geiranger organizuojamos sporto varžybos (pusės maratono bėgimas ir dviračių lenktynės), kurios prasideda jūros lygyje ir baigiasi 1497 metrų aukštyje, Dalsnibba kalne. Įdomu tai, kad birželį kalno viršūnėje vis dar yra sniego, todėl viduryje vasaros galite nukeliauti į žiemą!

Įspūdingas Flåm geležinkelis

Miestelio pavadinimas pirmą kartą dokumentuose paminėtas dar XIV a. ir reiškia potvynių užliejamus upių slėnius. Kaip ir kitos Norvegijos gyvenvietės, Flåm gali didžiuotis sena medine bažnyčia, kuri prieš daugiau nei 300 metų pakeitė anksčiau nugriautus maldos namus. Bažnyčia talpina maždaug pusę miestelio gyventojų, kurių šiuo metu registruojama apie 350. Flåm patogu aplankyti važiuojant iš Oslo į Bergeną. Kasmet miestelį aplanko beveik pusė milijono turistų, todėl gyventojai susiduria su taršos problemomis. Dauguma lankytojų atvyksta dėl 20 kilometrų ilgio geležinkelio trasos, kuri įspūdinga maršruto aukščių skirtumu – traukiniu pakylama į maždaug  860 metrų virš jūros lygio aukštį.

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>