Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Vestuvės Norvegijoje: triukšminga ir soti šventė

vestuves

Įkvėptos įstabaus kraštovaizdžio, norvegiškos vestuvės taip pat pasižymi unikaliais šiek tiek magiškais elementais. Vestuvių tradicijas čia dažnai nulemia regionas, kuriame tuokiamasi.

Susižadėjimo papročiai

Sužadėtuvių laikotarpiu jaunikis tradiciškai turėdavo įrodyti nuotakai ir jos šeimai, kad jo ketinimai yra rimti. Per šį laiką jaunikis savo išrinktajai įteikdavo daug dovanų. Tačiau toks dovanų teikimas nebuvo vienpusis, mat tradiciškai buvo tikimasi, kad jaunoji visai jaunikio šeimai numegs kojinių ir pirštinių.

Vestuvių ceremonija

Norvegiškose vestuvėse įprastai dalyvauja tik šeimos nariai ir artimiausi draugai. Vyrauja nerašyta tradicija, kad vaikai nesivedami į vestuves, nebent tai yra jaunosios ir jaunikio atžalos. Nuotaka ir jaunikis dažniausiai turi po vieną liudininką, kartais, porai pageidaujant, ceremonijoje taip pat dalyvauja žiedų nešėjas ir gėles nešanti mergaitė. Jaunikio ir jaunosios vestuvinė apranga dažniausiai papildo viena kitą, derinamos spalvoms arba tradiciniai raštai. Jaunieji vienas kitam užmauna auksinius arba sidabrinius žiedus. Muzika yra svarbi norvegiškų vestuvių ceremonijos dalis.

Anksčiau nuotaka vykdavo į vestuvių ceremonijos vietą lydima smuikininkų. Vestuvių ceremonijos vieta buvo pasiekiama įvairiomis transporto priemonėmis, kurias išgalėdavo nuotakos šeima, – nuo ėjimo pėsčiomis, iki arklių ir vežimų, o šiais laikais dažniausiai stebima automobilių procesija. Norvegų vestuvės turi tradicinę dainą „Kviečiame į vestuves“, kuri yra įtraukiama į ceremoniją melodiją grojant akordeonu. Jaunieji pasodina dvi egles abiejose paradinių durų pusėse, kaip vaisingumo simbolį, viliantis susilaukti vaikų.

Triukšminga ir soti šventė

Įprastai norvegų vestuvių šventė virsta gana triukšmingu vakarėliu. Svečių sakomi tostai ir kalbos norvegams yra labai svarbūs, todėl daugelis svečių ir šeimos narių nori pasisakyti linkėdami jauniesiems šviesios ateities, tad ši vestuvių šventės dalis užima daug laiko. Dažnai ant kiekvieno stalo puikuojasi vestuvių pyragas – burdlaupskling – įspūdingas tortas, pagamintas iš miltų, grietinėlės, sūrio ir sirupo. Norvegiškose vestuvėse pyragai atlieka svarbų vaidmenį, todėl vis dar gyvuoja paprotys paprašyti svečių atsinešti pyragą, kad vestuvių stalai būtų pilni.

Šokiai prasideda, kai jaunikis su jaunąja kartu sušoka pirmąjį savo šokį. Įprastiniai norvegiškų vestuvių gėrimai – alus ir kiti stipresni alkoholiniai gėrimai. Seniau nuotaka sulaukdavo gausybės liaupsių jei šventės metu patiekdavo savo pačios darytą alų, tačiau šiais laikais tai pasitaiko vis rečiau. Vestuvių šventei einant į pabaigą, nuotaka svečius ima vaišinti „nuotakos sūriu“ – meduje išmirkytomis sūrio riekelėmis su riešutais. Kai nuotakos vaišių padėklas ištuštėja, tai svečiams signalizuoja, kad metas ruoštis namo.

norvegu24

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>