Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Vestuvių papročiai Norvegijoje: žydri apatiniai rūbeliai ir marcipaninis tortas

2015- 02- 11
žiedas puokštė

Apvalūs vestuviniai žiedai – amžinos meilės simbolis.

Artėjant Šv. Valentino dienai siūlome prisiminti, kokie gi vestuvių papročiai Norvegijoje.

Vestuvės – gražiausia ir šviesiausia šventė kiekvienam įsimylėjėliui. Santuokos kaip naujo gyvenimo etapo iškilmės vyksta įvairiuose Žemės kampeliuose. Žinoma, priklausomai nuo kultūros bei tikėjimo, vestuvių papročiai ir tradicijos skiriasi. Kiekviena tauta turi savo „perliukų“. Štai Norvegijoje jaunieji vilki žydrus apatinius, nes tikima, kad tai atbaidys piktąsias dvasias!

Ko gero, pagalvojote, jog žydri rūbeliai, besislepiantys po vestuvių apdarais – patrakusių jaunuolių išmonė. Tikrai ne! Tiek ši, tiek kitos tradicijos, apie kurias papasakosime, Norvegijoje perduodami iš kartos į kartą. Štai jaunavedžiai, norėdami tuoktis kaip senų senovėje, apsirėdo puošniais nacionaliniais apdarais, norvegiškai vadinamais bunad. Tai – itin prabangus ir iškilmingas rūbas,  papuoštas įstabiais ornamentais bei sidabru. Tiesa, nūdienoje jaunieji rengiasi ne vien juo:  jaunoji pasidabina balta arba sidabrine suknele, o jaunikis – juodu smokingu.

Vestuvių procesijos metų jaunavedžius dažniausiai lydi dvi mergaitės. Senovėje tuoktuvių ceremonija apskritai nevykdavo be vaikų svitos! Vien dėl jų vestuvių puotoje buvo ir tebėra privalomas aukštas tortas su marcipanais. Šio skanėsto nekantriai laukia tiek mažieji svečiai, tiek suaugę jaunavedžių artimieji. Įsimylėjėliams sumainius apvalius aukso ir sidabro žiedus, simbolizuojančius nesibaigiančią meilę, visi patraukia į puotą, skanauti torto ir kitų gardumynų.

Į vestuvinę puotą norvegai dažniausiai kviečia tik artimiausius draugus ir gimines. Tiesa, svečiai pradeda rinktis dieną prieš ceremoniją.  Jiems pasiūlomi gardūs užkandžiai, šaltas alus ir patogi nakvynė. Taigi, svečiams suteikiama proga susipažinti ir pabendrauti dar vestuvių išvakarėse. Todėl susėsti prie vestuvių stalo būna kur kas drąsiau. Beje, ant jo dedamos visos dovanos jauniesiems, kartu pasidžiaugiama jomis bei sutuoktinių laime.

Vestuvių papročiai Norvegijoje byloja, jog jose labai svarbus bendravimas. Žinoma, svečiai nepaliekami gurgiančiais pilvais, bet maistas ir gėrimai nėra prioritetas numeris 1. Vakarienės metu jiems kas 30-60 minučių patiekiami skirtingi valgiai. Pertraukų metu jaunavedžiai ir jų tėvai sako tostus. Tiesa, norvegų tostai – tarsi trumpi patarimai, palinkėjimai bei padėkos. Kiekvienas iš jų trunka apie 15 minučių. Stengiamasi, jog svečiams būtų įdomu, jie nežiovautų ir nesidairytų atnešamo patiekalo.

Smagiausia vestuvių vakarėlio dalis – slapti bučiniai. Jaunajai kelioms minutėms nuėjus nuo stalo, visos moterys  atsistoja į eilutę ir keliauja bučiuoti vieno likusio jaunikio. Atvirkštinė situacija būna ir dingus jaunikiui. Linksmybėms dar nenurimus, sutuoktiniai patraukia į savo pirmosios nakties apartamentus. Jų vieta dažniausiai slepiama, nes jaunikio draugams itin knieti papokštauti.

Štai tokie smagūs vestuvių papročiai Norvegijoje. Gal teko jose dalyvauti ir turite įsimintinų įspūdžių? :)

norvegu kalbos kursai

Susiję straipsniai

1 Komentaras. Palikti komentarą

Taip, as dalyvavau norvegu vestuvese. Buvome su vyru norvegu pakviesti tik antrajai vestuviu daliai – saldus stalas. Nuo 18:00 sedejo visi prie ilgu, tusciu stalu, buvo tik alkoholis ir riesutai, sokome. Gyva muzyka mus linksmino iki 20:00. Veliau vaisino vaisinomes kava su tortu ir vafliais. 00:00 valanda visus pavaisino bandelemis su desrele (hot dog). Baigesi puota apie 2:00.

Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>