Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Vikingai – karingieji norvegų pirmtakai

2014- 04- 02

Vikingas

Šiandien bus faktai apie vikingus. Taip taip, tuos narsiuosius didžiavyrius. Beje, iškart paneigsiu vieną populiariausių mitų apie juos.

Kokį? Įsivaizduokime vikingą, kaip jis atrodo? Vikingai nenešiojo šalmų su ragais. Šie buvo naudojami tik įvairių ceremonijų metu ir išnyko dar iki vikingų laikų.


Įprasti vikingų šalmai buvo kūginiai, pagaminti iš tvirtos odos su medžio ir metalo sutvirtinimais – paprastiems kariams ir geležiniai su kaukėmis ir grandiniais šarvais – vadams. Vienintelis tikras vikingų šalmas rastas Gjermundbu vietovėje Norvegijoje. Jis yra geležinis ir datuojamas Xa.

Kai kurie šaltiniai mini, o ir mes taip dažniausiai įsivaizduojame, kad vikingai buvo didelio ūgio ir stotingi. Šiuolaikinės studijos parodė, kad vidutinis vikingų ūgis buvo 168,4 – 176 cm. Šie didžiavyriai, palyginti su šiuolaikiniais žmonėmis, nebuvo ypatingai aukšti. Tačiau palyginti su gyvenusiais vikingų amžiuje, išties išsiskyrė savo stotu ir tai lėmė genetiniai faktoriai bei galimai geresnė mityba.

Žodžio “vikingas” kilmė nėra iki galo aiški. Pagal vieną versiją žodis kildintinas iš senosios skandinavų kalbos daiktavardžio vik “įlanka, užutėkis, upokšnis” ir priesagos -ing, reiškiančios “ateinantis iš, priklausantis”. Pagal kitą versiją žodis kilęs iš senosios anglų kalbos wíc “prekybos miestas”.

Vikingų amžius – tai jų klestėjimo laikotarpis nuo 793 iki 1066 metų, kuomet jie rengė antpuolius į Anglijos, Prancūzijos, Italijos pakrantes, atrado Islandiją ir Grenlandiją bei Amerikos žemyną, kolonizavo Šiaurės Angliją bei Normandijos sritį Prancūzijoje.

Kai kurie vikingai gyveno triukšminguose prekybiniuose miestuose. Vis dėlto dauguma jų turėjo atskiras sodybas. Viską, ko šeimai reikėjo, jie turėjo pasidaryti ar išauginti savo ūkyje. Vikingų moterys jau tuomet turėjo daugiau teisių nei kitos anų laikų dailiosios lyties atstovės. Pavyzdžiui, panorėjusios jos galėjo išsiskirti su vyru.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>