Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Ylvis – ką sako lapė?

2017- 05- 17

Ylvis – turbūt žinomiausi Norvegijos broliai

Kai dar 2013-aisiais draugai manęs paklausė, ar žinau, ką sako lapė, šiek tiek sutrikau. Ar tai pokštas apie Šiauliuose esančią geležinės lapės skulptūrą, link kurios kaip tik važiavome? O gal tai mano zoologijos žinių patikrinimas? Abejones greitai išsklaidė telefono ekranėlyje pradėtas rodyti vaizdo įrašas, kuriame… lape persirengęs vaikinas šoko pagal elektroninę muziką. Tikriausiai jau žinote, apie ką kalbu. Teisingai – apie „What Does the Fox Say“ (liet. Ką sako lapė) klipą, sukurtą norvegų grupės „Ylvis“.

Dviejų brolių karjera

Grupę „Ylvis“ sudaro du broliai norvegai Vegard ir Bård Ylvisåker. Kaip komedijos artistai jie žinomi jau nuo 2000-ųjų. Nuo tada broliai dalyvavo daugybėje radijo ir televizijos laidų bei išleido muzikos albumą. Įdomu tai, kad vaikystėje ir paauglystėje jie mokėsi groti klasikiniais instrumentais (altu ir smuiku), vėliau – gitara, pianinu, o galų gale pradėjo domėtis balso lavinimu, komedija ir netgi akrobatiniais triukais, pavyzdžiui, pratimais su šilko kaspinais. Dar besimokančius mokykloje juos pastebėjo prodiuseriai ir pasiūlė kurti savo šou.

Parodijų grupė, geriau žinoma dėl savo muzikos

Iš tiesų, „Ylvis“ susikūrė ne kaip muzikos, o kaip parodijų grupė. Taiklia satyra jiems pavyko išgarsėti visame pasaulyje. Populiariausias jų klipas apie lapę yra peržiūrėtas jau daugiau kaip 660 mln. (!) kartų. Lapės klipas tapo žiūrimiausiu 2013-ųjų Youtube įrašu visame pasaulyje, pralenkdamas Myley Cyrus bei Katy Perry hitus. Tai įspūdingi skaičiai, turint omenyje, kad įrašą Youtube platformoje paskelbė TVNorge kanalas, turintis pusantro milijono sekėjų.

Pokštas, išgarsinęs pasaulyje

Daina apie lapę, sugalvota kaip pokštas, neturėjo pasiekti tokios didelės auditorijos. Tiksliau, niekas neplanavo tokio masto sėkmės, todėl Ylvis broliams staiga teko susiplanuoti keliones į televizijos laidų filmavimus Anglijoje ir Jungtinėse Valstijose. Televizija jiems ne naujiena – broliai veda norvegišką laidą „I Kveld Med Ylvis“ (liet. Šiąnakt su Ylvis), tačiau jie pripažįsta, kad tokia sėkmė užklupo netikėtai. Dainą kurti padėjo su Rihanna ir Kat Perry dirbantys produseriai, tačiau, kaip patys broliai sako, „jų daina turėjo būti… bloga“. Vis dėlto, vėliau netgi buvo išleista knyga apie tai, ką sako lapė. Atrodo, ši tema tikrai sulaukė daug dėmesio.

Gebėjimas pasijuokti iš savęs

Nors lapės populiarumas nuo 2013-ųjų smarkiai sumažėjo, Ylvis nesustoja ir toliau kuria komiškus klipus, nevengdami pasišaipyti iš skirtingų tautų ir taip sulaukdami užsienio spaudos kritikos (pavyzdžiui, daina „Massachusetts“ (liet. Masačusetsas) sulaukė kritikos iš JAV gyventojų pusės, tuo tarpu grupės gerbėjai skandinavai gynė savo tautiečių humoro jausmą). Vis dėlto, Ylvis geba pasijuokti ir patys iš savęs, pavyzdžiui, dainoje „I Will Never Be a Star“ (liet. Aš niekada nebūsiu žvaigžde) pasirodo jų jaunesnysis brolis, kuris neįeina į grupės sudėtį ir sulaukia mažiau dėmesio nei televizijos žvaigždės Vegard ir Bård.

Norvegų grupės „Ylvis“ atliekama daina „What Does the Fox Say“ :

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>