Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Žinomi Norvegijos žmonės (II dalis)

2014- 04- 02

Šiandien tęsiame žymiausių Norvegijos veikėjų sarašą:

Roaldas Amundsenas

Roaldas Amundsenas (Roald Amundsen 1872 – 1928) – norvegų keliautojas, poliarinių sričių tyrinėtojas. Vadovavo Antarktidos ekspedicijai į Pietų ašigalį, kurį pasiekė 1911 m. gruodžio 14d., taip tapdamas pirmuoju žmogumi pabuvojusiu Pietų ašigalyje. Jis taip pat pirmasis žmogus, pasiekęs ir Pietų, ir Šiaurės ašigalius.Ronaldo Amundseno garbei pavadinta jūra, kalnai rytų Antarktidoje, amerikiečių mokslinė Amundseno-Skoto stotis Antarktidoje, įlanka ir mėnulio krateris.


Edvardas Grygas

Edvardas Grygas (Edvard Grieg 1843– 1907) – kompozitorius ir pianistas. Dažnai vadinamas Šiaurės šalių Šopenu. Žymiausi kūriniai: koncertas fortepijonui ir muzika dramai „Peras Giuntas“. Grygas įkvėpimo sėmėsi iš norvegų liaudies muzikos.

Turas Hejerdalas

Turas Hejerdalas (Thor Heyerdahl 1914 – 2002). Dar vienas žymus norvegų keliautojas ir mokslininkas antropologas, tyrinėjęs Velykų salos civilizacijas.1947 metais plaustu Kon Tikis, kurio konstrukcija buvo nukopijuota nuo inkų plausto, perplaukė Ramųjį vandenyną.Ši kelionė jį išgarsino visame pasaulyje ir įrodė, kad iš balzos pagamintas plaustas gali atlaikyti kelionę nuo Pietų Amerikos iki Polinezijos.Su plaustais iš papiruso šis narsuolis perplaukė Atlanto vandenyną.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>