Sekite naujienas!

- Aktuali informacija apie Norvegiją
- Patarimai kaip mokytis kalbos
- Nemokamos norvegų kalbos  pamokėlės

Prenumeruokite

Žvejų išsvajotoji Norvegija…

2014- 04- 02

Zvejyba Norvegijoje

Dažnas vyriškis, ir ne paslaptis, kad šiuo laisvalaikio užsiėmimu žavisi ir kai kurios moterys, svajoja ištiesti savo meškeres prie kokio fiordo ar atviroje jūroje. Juk Norvegijoje žvejoję dažnai sugauna savo gyvenimo žuvį – stambią lašišą, o ką jau kalbėti apie menkes ir uotus milžinus. O ar žinote, ar visur šioje šalyje galima teisėtai žvejoti, ar už šią pramogą reikia mokėti?


Žvejyba jūros vandenyse (sūriame vandenyje) yra nemokama. Žvejyba gėlame vandenyje kainuoja. Žvejybos teisė upėse ir ežeruose priklauso jų savininkams ir Jūs galite žvejoti ten tik su jų leidimais, pvz. nusipirkę žvejo kortelę, kuri vadinasi fiskekort. Žvejo kortelę galima nusipirkti netoli žvejybos vietos pas savininką, sportinėse organizacijose, turizmo biuruose, kempinguose ir t.t.

Šiaurės Norvegijoje žvejyba sėkminga visus metus, nes šiltoji Golfo srovė neleidžia užšalti fiordams. Iš čia be žuvies sugrįžti – neįmanoma, na, nebent žvejojate be kabliuko :) Norvegijoje, skirtingai nei Lietuvoje, jūsų sėkmė matuojama ne žuvies kiekiu, o jos dydžiu. O jeigu pasinaudosite specialaus gido paslaugomis, galite pagauti ir išties neregėto dydžio gražuolių, kurių svoris matuojamas net ne dešimtimis kilogramų. Svarbu žinoti, kad Norvegijos įstatymai draudžia mažas žuvis išmesti atgal į jūrą. Beje, iš šalies išvežti galite tik 15 kg žuvies filė + vieną savo gyvenimo žuvį.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>